Минкда бўлиб ўтаётган Ривожланиш кубоги доирасида Ўзбекистон U17 терма жамоаси Бразилиянинг BSA Academy жамоасига қарши майдонга тушиб, 3:1 ҳисобида ғалаба қозонди.
Учрашувнинг дастлабки дақиқаларидаёқ Бразилия жамоаси фаол ҳаракат бошлади ва 12-дақиқада Густаво дос Сантос томонидан киритилган гол ҳисобни очди. Шунга қарамай, Ўзбекистон терма жамоаси ўйинни тўлиқ назоратга олишга ҳаракат қилди ва 22-дақиқада Жамшидбек Рустамов ҳисобни тенглаштирди – 1:1.
Иккинчи бўлим бошланиши билан терма жамоамиз таркибида ўзгариш амалга оширилди: Файзуллаев ўрниға Содиқов майдонга туширилди. Бу алмаштириш ўз самарасини берди ва 48-дақиқада Абдуллоҳ Фазлиддинов рақиб дарвозасига тўп йўллаб, жамоамизни олдинга олиб чиқди – 2:1.
53-дақиқада яна бир қатор ўзгаришлар амалга оширилди. Фазлиддинов, Муҳаммадов ва бошқа бир футболчилар ўрнига Баҳодирхонов, Эримбетов ҳамда Шукуруллаев сафга қўшилди. Учрашувнинг 58-дақиқасида Ботиралиев ўрнига Маҳмуджонов майдонга туширилди.
Ўйин якунига яқин Ўзбекистон жамоаси ҳужумларини кучайтирди ва 65-дақиқада пенальти амалга оширилди. Сайфиддин Содиқов ўзига билдирилган ишончни оқлаб, пенальтини аниқ амалга оширди – 3:1!
Шу тариқа, Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси "Ривожланиш кубоги" доирасидаги ўйинида Бразилияга қарши ишончли ғалабага эришди.