Хабар берганимиздек, “Навбаҳор” бугун Анталиядаги ўқув-машғулот йиғини доирасидаги иккинчи назорат - синов баҳсини Қозоғистоннинг “Шахтёр” (Қарағанда) жамоасига қарши ўтказди. Мазкур учрашувда вакилларимиз 1:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Голга 1-бўлимнинг тўхталишлар учун ҳакам томонидан қўшиб берилган дақиқалари давом этаётган пайтда тажрибали ҳужумчи Забиҳилло Ўринбоев қозоғистонликлар дарвозасига белгиланган пенальтини аниқ амалга оширган ҳолда, муаллифлик қилди.
Мазкур ўйинда жамоамиз бош мураббийи Сергей Лушан майдонга қуйидаги таркибни туширди: Шукрон Йўлдошев, Саидазамат Мирсаидов, Мирзоҳид Ғофуров, Сергей Карпович, Гильермо Гедеш, Азимжон Аҳмедов, Бенжамин Тейди, Русланбек Жиянов, Жавоҳир Абдужабборов, Алишер Одилов, Забиҳилло Ўринбоев.
Захирадан майдонга тушганлар: Умиджон Эргашев, Шаҳзод Тоиров, Шаҳзодбек Убайдуллаев, Шерзод Ғуломжонов, Игорь Габриэль, Аббосжон Ғуломов, Комилжон Тожиддинов.