"Галатасарой" матбуот хизмати "Фенербахче" бош мураббийи Жозе Моуриньюни танқид қилди. Бу кечаги "Галатасарой" – "Фенербахче" (0:0) ўйинидан кейин юзага келган вазиятга боғлиқ.
Учрашувдан сўнг, португалиялик мутахассис рақиб жамоа аъзоларини ҳақорат қилувчи иборалар билан тавсифлаган. Жумладан, у "Галатасарой" захира ўриндиғи вакилларини "маймунлар каби сакраётган" деб таърифлаган.
"Галатасарой" расмий баёнотида шундай дейилади:
"Жозе Моуринью Туркияда иш бошлаганидан бери турк халқини ҳақорат қилувчи баёнотлар бериб келмоқда. Бугун эса унинг сўзлари ахлоқсиз изоҳлардан одамгарчиликка зид баёнотларга айланди. Биз расман унинг ирқчиликка оид фикрлари учун жиноий иш қўзғатиш ниятимиз борлигини эълон қиламиз. Шунингдек, УЕФА ва ФИФАга расмий шикоят йўллаймиз".
Айни дамда "Галатасарой" Туркия чемпионатида 24 та ўйиндан сўнг 64 очко билан биринчи ўринни эгаллаб турибди. "Фенербахче" эса 58 очко билан иккинчи ўринда жойлашган.