Қатар миллий терма жамоаси бош мураббийи Луис Гарсия Қирғизистонга қарши учрашувни жамоаси учун мураккаб синов сифатида баҳолади.
Гарсия матбуот анжуманида шундай деди:
"Биз уйда жуда яхши ўйнайдиган ва кучли жамоаларга қарши муносиб ўйин кўрсата олган рақибга қарши майдонга тушамиз. Шу боис, эҳтиёткор ва ақл билан ҳаракат қилишимиз керак.
Бу беллашув осон кечмайди. Умид қиламанки, Қатар футболига муносиб ўйин намойиш қиламиз ва турнир жадвалидаги мавқеимиз яхшиланади".
Бир неча футболчимиз ўйнай олмайди, лекин жамоамга тўлиқ ишонаман. Йўқотишларнинг ўрнини муносиб равишда тўлдирадиган ўйинчилар бор.
Биз шундай натижа қайд этишни мақсад қилганмизки, у нафақат мухлисларимизга қувонч бағишлайди, балки жаҳон чемпионатига йўл олиш учун имкониятларимизни ҳам оширади", — деди Гарсия.
Қатар айни пайтда 10 очко билан А гуруҳида тўртинчи ўринни эгаллаб турибди. Қирғизистон эса 3 очко билан 5-поғонани банд этган.