Ҳакан Чалханўғлу "Интер" билан Чемпионлар лигасида ғалаба қозониш истагини билдирди.
"Биз барча совринларни қўлга киритишга умид қиламиз. Албатта, биз "Интер"ни энг яхши тарзда намойиш этишга ҳаракат қиламиз, олдимизда катта масъулият бор. Мен Италияда аллақачон ҳамма нарсани ютганман ва менинг мақсадим Чемпионлар лигасида ғалаба қозониш. Икки йил олдин биз финалда мағлуб бўлган эдик, мен яна финалга чиқишни ва ғалаба қозонишни орзу қиламан. Ва, эҳтимол, "Олтин тўп"ни ҳам қўлга киритиш. Бунинг учун Скудеттода яна ғалаба қозониш жуда муҳим бўлади."
"Интер" мухлислари ҳақида:
"Улар менга яхшироқ ўйинчи бўлиб етишишимга ёрдам беришди, лекин мен кўпроқ етук бўлдим. Улардан ҳар доим миннатдор бўламан - мен учун қилган ишларини таърифлаб бўлмайди. Буни фақат бошдан кечириш мумкин. Мен ажойиб вақтларни бошдан кечирмоқдаман, мухлисларимиз ақл бовар қилмайди, улар бизга "Сан-Сиро"да катта куч беришади ва айнан уларни деб мен ёзда "Бавария"га ўтмадим", - деди Sport Mediaset нашрига интервьюсида.