Исроилнинг халқаро футболдан четлатилиши масаласи ФИФА ва УЕФА учун Россиянинг қайтиши мумкинлиги ҳақидаги фикрдан кўра кўпроқ босим ўтказмоқда. Бу ҳақда The Independent нашри хабар бермоқда.
Фаластин футбол ассоциацияси аввалроқ можаро пайтида камида 92 нафар маҳаллий футболчи ҳалок бўлганини маълум қилган эди. Футбол инфратузилмаси вайрон қилинган, турнирлар тўхтатилган, терма жамоа хорижда ўйин ўтказмоқда.
ФИФА бу масалани қайта-қайта кечиктиргани учун танқид қилинди, бу эса "Исроилга қизил карточка кўрсатиш" деб номланган мухлислар ҳаракатининг кучайишига сабаб бўлди. Италия, Испания, Франция, Греция, Шотландия, Ирландия, Туркия ва Малайзияда намойишлар бўлиб ўтди, унда УЕФА ва ФИФАга "тўғридан-тўғри хабар" жўнатиш талаби билан "ўз низомларини қўллаш ва Исроилни мусобақадан дисквалификация қилиш" талаб қилинган.