"Бавария" аллақачон ёзги трансферлар устида иш бошлаган ва немис гранди учун устувор вариантлардан бири словениялик ҳужумчи Беньямин Шешко бўлди. 2023 йилнинг ёзида "РБ Лейпциг" сафига келиб қўшилган 21 ёшли форвард Макс Эберль ва Кристоф Фройнд бошчилигидаги мюнхенликлар спорт раҳбариятининг эътиборига тушди.
Bild хабарига кўра, Эберль ва Фройнднинг Ред Булл тузилмаларидаги тажрибаси Шешко трансфери учун устунлик бўлиши мумкин, чунки бу жуфтлик словениялик футболчини асосий ҳужумчи ролини ўз зиммасига олишдан олдин мавсумни Харри Кейнга ўринбосар сифатида ўтказишга кўндира олиши мумкин. Кейн 2026 йилда ёки ёзда Англияга қайтиши ҳақида тахминлар бор.
Шешконинг "Альянс Арена"га ўтишини осонлаштириши мумкин бўлган омиллардан бири футболчи ва "Лейпциг" раҳбарияти ўртасида тахминан 70 миллион евролик эҳтимолий трансфер бўйича келишувга эришилгани ҳисобланади.