"Bavariya" allaqachon yozgi transferlar ustida ish boshlagan va nemis grandi uchun ustuvor variantlardan biri sloveniyalik hujumchi Benyamin Sheshko bo‘ldi. 2023 yilning yozida "RB Leypsig" safiga kelib qo‘shilgan 21 yoshli forvard Maks Eberl va Kristof Froynd boshchiligidagi myunxenliklar sport rahbariyatining e’tiboriga tushdi.
Bild xabariga ko‘ra, Eberl va Froyndning Red Bull tuzilmalaridagi tajribasi Sheshko transferi uchun ustunlik bo‘lishi mumkin, chunki bu juftlik sloveniyalik futbolchini asosiy hujumchi rolini o‘z zimmasiga olishdan oldin mavsumni Xarri Keynga o‘rinbosar sifatida o‘tkazishga ko‘ndira olishi mumkin. Keyn 2026 yilda yoki yozda Angliyaga qaytishi haqida taxminlar bor.
Sheshkoning "Alyans Arena"ga o‘tishini osonlashtirishi mumkin bo‘lgan omillardan biri futbolchi va "Leypsig" rahbariyati o‘rtasida taxminan 70 million yevrolik ehtimoliy transfer bo‘yicha kelishuvga erishilgani hisoblanadi.