Бугун Суперлиганинг 3-тур доирасидаги марказий учрашувлардан бири Қарши шаҳрида ўтказилади. Амалдаги чемпион "Насаф" жамоаси Фарғонанинг "Нефтчи" клубини қабул қилади.
Ўзаро ўйинлар статистикасига назар ташлаймиз. Жамоалар миллий чемпионатимиз доирасида 52 марта тўқнаш келишган. Буларнинг 19 тасида "Нефтчи" устун бўлган, 22 та учрашувда "Насаф" нинг қўли баланд келган. Қолган 11 та баҳсда дуранг натижаси қайд этилган. Киритилган ва ўтказиб юборилган тўплар нисбати 68-58 қаршиликлар фойдасига.
"Нефтчи" жамоасининг "Насаф" устидан қўлга киритган энг йирик ғалабаси 1999 йилда 4:0 ҳисобида қайд этилган. Қаршиликлар эса 2003 йили 4:1 ҳисобида зафар қучган.
Қаршида кечган сўнгги 5 учрашув натижалари қуйидагича
20.06.2024.
"Насаф"-"Нефтчи" 1:0
07.10.2023.
"Насаф"-"Нефтчи" 2:0
07.11.2022.
"Насаф"-"Нефтчи" 0:1
04.11.2018..
14.05.2018.
Эслатма, 29 март куни Қаршидаги" Марказий" ўйингоҳида бўлиб ўтадиган беллашувни Аҳрол Рисқуллаев бошчилигидаги ҳакамлар гуруҳи бошқариб боради. Учрашув соат 18:30 да бошланади.