Хитойнинг Нанкин шаҳридан хушхабарлар келишда давом этмоқда.
Ўсмирлар ўртасидаги Олимпия ўйинларининг таэквондо мусобақасида ҳамюртимиз Умида Абдуллаева баҳсларга киришди.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган иккинчи ёзги ўсмирлар олимпиада ўйинларида айни пайтга келиб Ўзбекистон делегацияси аъзолари 1 та олтин ва 2 та бронза медалини қўлга киритган ҳолда 204 давлат орасида 27-ўринни эгаллаб турибди.
Иккинчи ўсмирлар ёзги олимпия ўйинлари дастуридан ўрин олган сузиш мусобақаларида бугун 50 метр масофага брасс усулида сузиш бўйича саралаш баҳслари ўтказилди.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган ўсмирлар олимпия ўйинларида ҳамюртимиз Владимир Свечников 10 метр масофадан тўппончадан ўқ отиш бўйича микст баҳсларида олтин медалга сазовор бўлди.
21 август куни II ўсмирлар олимпиада ўйинлари дастуридан ўрин олган Таэквондо (WTF) бўйича ўсмирлар ўртасида +73 кг. вазнда, қизлар ўртасида эса +63 кг. вазн тоифасида мусобақалар ўтказилади.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида яна бир спортчимиз совринли ўринлардан бирини қўлга киритишга жуда яқин келди.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида бугун спортнинг 19 тури бўйича мусобақалар ўтказилиб, шундан 7 та спорт турида медаллар ўйналади.
Спорт гимнастикаси бўйича кўпкураш баҳсларида иштирок этган ҳамюртимиз Тимур Қодиров отда бажариладиган машқда саралаш босқичидан муваффақиятли ўтиб, ҳал қилувчи финал босқичига чиқди.
Ўсмирлар олимпиада ўйинларининг стол тенниси бўйича “D” гуруҳидан ўрин эгаллаган ҳамюртимиз Регина Кимнинг гуруҳдаги сўнгги учрашувда ҳам омади келмади.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган ўсмирлар олимпиада ўйинларида 10 метр масофадан тўппончада ўқ отиш бўйича ўғил болалар ўртасида бўлиб ўтган мусобақа якунига етди.
17 август куни Хитойнинг Нанкин шаҳрида бошланган II ўсмирлар ёзги олимпия ўйинларида спортнинг 17 тури бўйича мусобақалар ўтказилди
Оғир атлетика бўйича вазни 56 кг.гача бўлган спортчилар мусобақасида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилган Адҳамжон Эргашев делегациямиз ҳисобига навбатдаги бронза медалини келтирди.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида бошланган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларининг биринчи кунидаёқ мамлакатимиз делегациясининг ҳазинаси бронза медали билан бойиди.
Иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинлари дастуридан ўрин олган стол тенниси мусобақаларида иштирок этаётган ҳамюртимиз Регина Ким бугун гуруҳ босқичида икки учрашув ўтказиб, ҳар иккисида ҳам имкониятни бой берди.
Айни дақиқаларга келиб вакилларимиз орасида дзюдочимиз Суҳроб Турсунов медаллар учун курашишда яхши имкониятга эга бўлиб турибди.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида бошланган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида бугун спортнинг 17 тури бўйича баҳслар ўтказилиб, 7 та спорт турида дастлабки ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлади.
Кеча ўсмирлар ўртасидаги иккинчи Олимпия ўйинларининг очилиш ўйинлари бўлиб ўтди. Бугундан эса спортчилар баҳсларга киришишди.
Норвегиянинг Тромсе шаҳрида якунланган Жаҳон шахмат олимпиадасида ўзбекистонлик шахматчи вафот этди. Бу ҳақда қатор хорижий нашрлар хабар берди.
Бугун Бутунжаҳон шахмат олимпиадаси якунига етди. Сўнгги турда Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси Ҳиндистонга қарши баҳс олиб борган бўлса, қизлар терма жамоамиз Туркияга қарши дона сурди.