Денис Истомон vs Анна Иванович?!
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истоминнинг Тошкентга қисқа муддатга қилган ташрифидан унумли фойдаланган ҳолда, uz24.uz мухбири у билан учрашиб, суҳбатлашишга муваффақ бўлди.
Киритилди: 13:27, 19.11.2013. Ўқилди: 5537 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Олма-Ота 2022 йилги қишки Олимпиада мезбонлиги учун курашади
МДҲ мамлакатлари қаторига кирувчи икки мамлакат шаҳри 2022 йилги қишки Олимпиада мезбонлиги учун кураш олиб боради. Халқаро олимпия қўмитаси 15 ноябрь куни мезбонликка даъвогар шаҳарларнинг якуний рўйхатини эълон қилди.
Киритилди: 20:58, 17.11.2013. Ўқилди: 3944 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Қозоғистон президенти ўзбекистонликни мағлуб этган теннисчини табриклади
Қозоғистон президенти Нурсултон Назарбоев Остонада ўтган ITF мусобақасида ғолиб чиққан қозоғистонлик теннисчи Камила Керимбаевани табриклади. TengriNews.kz хабарига кўра, Қозоғистон давлат раҳбари теннисчи янада кўпроқ ғалабаларга эришишни тилаган.
Киритилди: 19:42, 16.11.2013. Ўқилди: 5926 марта. Фикрлар сони: 21 та.
Спорт федерациялари фаолияти атрофлича муҳокама қилинмоқда
Ҳар бир соҳада бўлгани каби спортда ҳам амалга оширилган ишлаб сарҳисоб қилиниб, эришилган ютуқлар билан бирга йўл қўйилган хато ва камчиликлар муҳокама қилинади.
Киритилди: 09:57, 15.11.2013. Ўқилди: 4880 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сочидаги Олимпиада ўйинларини телефонда суратга олиш тақиқланиши ҳақидаги хабар рад қилинди
8 ноябр куни Россия Спорт янгиликлари агентлиги таҳририяти раҳбари Василий Конов Сочида ўтказиладиган қишки Олимпиада ўйинларида журналистлар воқеа-ҳодисалар, спортчилар ва томошабинларни суратга ёки видеога тушириши тақиқланиши ҳақида маълум қилди.
Киритилди: 21:01, 14.11.2013. Ўқилди: 3013 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Майк Тайсон: «Кличколарни биринчи раунддаёқ қулатардим»
Оғир вазнда собиқ мутлоқ жаҳон чемпиони Майк Тайсон ўзининг юқори спорт формасида бўлкган вақтида ака-ука Кличколарни биринчи раунддаёқ қулатган бўлишини таъкидлади.
Киритилди: 17:16, 14.11.2013. Ўқилди: 5690 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Бокс. Жаҳон чемпионатидан кейинги ўйлар
Хабарингиз бор бундан саноқли кунлар муқаддам Қозоғистонда  бокс бўйича жаҳон чемпионати якунига етди.
Киритилди: 12:59, 09.11.2013. Ўқилди: 5182 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис. Дўстов Италиядаги турнирда чорак финалга чиқа олмади
Италиянинг Ортисей шаҳрида давом этаётган теннис бўйича “Челленжер” туркумига кирувчи, мукофот жамғармаси 64 минг евродан иборат турнирда чорак финалчилар маълум бўлди.
Киритилди: 10:08, 09.11.2013. Ўқилди: 2878 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Миллий олимпия қўмитаси учун янги бино қурилиши бошланди
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси учун янги маъмурий бино қурилиши бошланди. Қурилиш ишлари октябрь ойида «Пахтакор» метро бекати олдидаги собиқ автомобилларнинг вақтинчалик турар жойида бошланган.
Киритилди: 20:18, 08.11.2013. Ўқилди: 4134 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Энг кучли трамполинчилар Болгарияда куч синашмоқда
Болгариянинг София шаҳрида трамполин бўйича жаҳон чемпионати бошланди.
Киритилди: 18:44, 04.11.2013. Ўқилди: 3876 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тош кўтариш бўйича ўзбекистонлик жаҳон чемпиони «Гиннеснинг рекордлар китоби»га кирди
Россиянинг Архангельск шаҳрида тош кўтариш бўйича конфедерациялар ўртасидаги Жаҳон чемпионати давом этмоқда. Дунёнинг энг кўзга кўринган полвонлари ўртасидаги мусобақада юртимиз вакили Муҳтарам Алиева ҳам иштирок этиб жаҳон чемпиони бўлди.
Киритилди: 10:17, 04.11.2013. Ўқилди: 10099 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Фаррух ва Нигина мағлубиятга учрашди
Германиянинг Экентал шаҳрида ўтаётган АТРнинг “Челленжер” турнири чорак финалида Фаррух Дўстов мезбон теннисчи Тим Пиецга 6:4, 3:6, 4:6 ҳисобида ютқазди.
Киритилди: 10:26, 03.11.2013. Ўқилди: 3827 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Оғир атлетикачиларимизга юксак совринлар топширилди
Пойтахтимиздаги “Олимпия шон-шуҳрати” музейида 1 ноябрь куни жаҳон чемпионати ғолиб ва совриндорларига Ватанимизнинг юксак мукофотларини тантанали топшириш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 21:34, 01.11.2013. Ўқилди: 4899 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Теннис. Нигина Абдураимова ярим финалга чиқди
Туркиянинг Истанбул шаҳрида теннис бўйича ўтказилаётган халқаро турнирда истеъдодли спортчимиз Нигина Абдураимова бирин-кетин рақибларини мағлуб этиб, бош соврин учун курашни давом эттиряпти.
Киритилди: 09:52, 01.11.2013. Ўқилди: 3641 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Паралимпиячиларимиз тантанали равишда кутиб олинди
Жорий йилнинг 26-30 октябрь кунлари Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ўтказилган ўсмирлар ўртасидаги “Параосиё ўйинлари – 2013” мусобақаларида Ўзбекистон шарафини муносиб ҳимоя қилган спортчиларимиз юртимизга қайтиб келди.
Киритилди: 08:08, 01.11.2013. Ўқилди: 4191 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Теннисчиларимиздан қатор ғалабалар
Мамлакатимиз теннисчилари Германия, Туркия ва Таиландда давом этаётган нуфузли халқаро турнирларда муваффақиятли иштирок этмоқда.
Киритилди: 08:04, 01.11.2013. Ўқилди: 3528 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Жаҳон чемпионлари Руслан Нурудинов ва Улуғбек Алимов фахрий унвонлар билан тақдирланади
Оғир атлетико бўйича Ўзбекистон терма жамоасининг икки аъзоси Президентимиз Фармони билан нуфузли фахрий унвонлар билан тақдирланадиган бўлди.
Киритилди: 10:15, 31.10.2013. Ўқилди: 5730 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Оғир атлетикачиларимиз Ватанимизга ёруғ юз билан қайтишди
Польшанинг Врацлав шаҳрида оғир атлетика бўйича бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида муваффақиятли қатнашган Ўзбекистон терма жамоаси юртимизга ёруғ юз билан қайтди.
Киритилди: 22:22, 30.10.2013. Ўқилди: 4698 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон хоккейчилари Қозоғистондаги халқаро мусобақада учинчи бўлди
Ўзбекистон хоккей жамоаси Қозоғистонда ташкил этилган халқаро мусобақада иштирок этди. Чимкент Муз саройида ўтказилган ушбу мусобақада Қозоғистон, Қирғизистон ва Ўзбекистондан жами тўртта жамоа иштирок этди, деб хабар бермоқда Daryo.Uz.
Киритилди: 17:29, 30.10.2013. Ўқилди: 4539 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Сузиш. Халқаро турнирда 3тадан олтин, кумуш ва бронза медаллар билан«»
Франциянинг Сан-Дизьер шаҳрида сузиш бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган анъанавий халқаро турнирда Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси аъзолари 3 тадан олтин, кумуш ва бронза медалларига сазовор бўлдилар.
Киритилди: 11:35, 30.10.2013. Ўқилди: 4569 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Паралимпиячиларимиз зафарли одимлашда давом этишмоқда
Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ўтказилаётган ПараОсиё ўйинларида мамлакатимиз спортчилари томонидан қўлга киритилган медаллар сони кундан-кунга ортиб бормоқда.
Киритилди: 16:21, 29.10.2013. Ўқилди: 3885 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Эркин кураш. Ихтиёр Наврўзов халқаро турнир ғолиби
Қозоғистоннинг Тараз шаҳрида ўтказилган анъанавий халқаро турнирда икки нафар ҳамюртимиз совриндорлар сафидан ўрин эгаллашди.
Киритилди: 10:11, 29.10.2013. Ўқилди: 3831 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ПараОсиё ўйинлари. Ўзбекистон делегациясининг ҳазинаси яна бир олтин медалга бойиди
Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ўтказилаётган ПараОсиё ўйинларида енгил атлетикачимиз Илҳомжон Рихсибоев диск улоқтириш бўйича ўтказилган мусобақада ҳам олтин медални қўлга киритди.
Киритилди: 17:09, 28.10.2013. Ўқилди: 3801 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Бокс. Жаҳон чемпионати якунлари
14-26 октябрь кунлари Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионати баҳслари ниҳоясига етди. 17 – бор ўтказилган жаҳон чемпионатида дунёнинг 116 давлатидан 576 нафар спортчи 10 та вазн тоифасида ғолиблик учун кураш олиб бордилар.
Киритилди: 15:14, 28.10.2013. Ўқилди: 6565 марта. Фикрлар сони: 5 та.
«Асосий рақибим — ўзим!»
Руслан Нуриддиновнинг оғир атлетика бўйича жаҳон чемпиони бўлганини эшитиб, шу йилнинг июль ойи ўрталарида полвон билан бўлган суҳбатимиз эсимга тушди.
Киритилди: 21:39, 27.10.2013. Ўқилди: 6389 марта. Фикрлар сони: 22 та.