Профессионал бокснинг супер ўрта вазн (-76,2 кг) тоифасида рингга чиқаётган ўзбекистонлик Бектемир Мелиқўзиев (7-0, 6 КО) 14 февраль, якшанба тонгида ўзининг навбатдаги жангини ўтказди.
Киритилди: 08:22, 14.02.2021. Ўқилди: 10538 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Икки вазн тоифасида UFC собиқ чемпиони Конор Макгрегор (22-5) ва енгил дивизион собиқ вақтинчалик чемпиони Дастин Порье (27-6) ўртасидаги учинчи жанг ташкил этилиши мумкин.
Киритилди: 17:02, 10.02.2021. Ўқилди: 3742 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Енгил вазн тоифасида UFC чемпиони Ҳабиб Нурмагомедов профессионал футболда фаолият юритиш борасидаги саволга жавоб қайтарди.
Киритилди: 17:11, 09.02.2021. Ўқилди: 3717 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Катта спорт мусобақаларида Ўзбекистон шарафини ҳимоя қилаётган спортчиларимиз кўп.
Киритилди: 16:01, 09.02.2021. Ўқилди: 3131 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Профессионал бокснинг енгил вазн (-61,2 кг) тоифасида ҳаракат қилиб келаётган ўзбекистонлик Элнур Абдураимов (6-0, 6 КО) навбатдаги жанг санаси ва рақибини номини билиб олди.
Киритилди: 15:00, 08.02.2021. Ўқилди: 2482 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Яқинда Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан мамлакатимизда шахматни янада ривожлантириш ва оммавийлаштириш ҳамда шахматчиларни тайёрлаш тизимини такомиллаштириш бўйича ўта муҳим қарор қабул қилинди.
Киритилди: 20:19, 29.01.2021. Ўқилди: 2606 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик UFC жангчиси Маҳмуд Муродов 24 январь куни бўлиб ўтган UFC 257 мусобақасидан кейин ўз фикрлари билан ўртоқлашар экан бошловчи Брюс Баффер ва промоушен президенти Дэйна Уайтга нималар деганини маълум қилди.
Киритилди: 15:42, 26.01.2021. Ўқилди: 14848 марта. Фикрлар сони: 0 та.
The Sport Daily нашри UFC 257 мусобақаси иштирокчилари қанча маблағ ишлаб топганини маълум қилди.
Киритилди: 20:36, 25.01.2021. Ўқилди: 15779 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Яримўрта вазн тоифасида WBA йўналиши чемпиони Мэнни Пакьяо UFCнинг икки дивизионида собиқ чемпиони Конор Макгрегор ва Дастин Порье ўртасидаги реванш жанги ҳақида фикр билдирди.
Киритилди: 07:47, 25.01.2021. Ўқилди: 6106 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Икки дивизионда UFC собиқ чемпиони Конор Макгрегор учинчи жанг учун Дастин Порье билан жанг қилиш ниятини яна бир бор тасдиқлади.
Киритилди: 07:29, 25.01.2021. Ўқилди: 6899 марта. Фикрлар сони: 8 та.
UFC-257 доирасида бўлиб ўтган Макгрегор ва Порье ўртасидаги жангда Дастин техник нокаут билан ғалаба қозонди.
Киритилди: 18:22, 24.01.2021. Ўқилди: 13909 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Абу Даби (БАА)даги "Жангчилар ороли"да ўтказилган UFC-257 жанглари доирасида энг яхши иштирокчиларига аталган бонуслар эълон қилинди.
Киритилди: 11:50, 24.01.2021. Ўқилди: 11698 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Абу-Дабидаги (БАА) «Жангчилар ороли»да Тошкент вақти билан 24 январь тонгида UFC 257 мусобақаси бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:21, 24.01.2021. Ўқилди: 8075 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун бўлиб ўтаётган UFC-257 доирасида ўзбекистонлик жангчи Маҳмуд Муродов бугун ўзининг учинчи жангини ўтказди.
Киритилди: 09:24, 24.01.2021. Ўқилди: 6101 марта. Фикрлар сони: 0 та.
БААдаги (Абу-Даби) «Жангчилар ороли»да 20 январь, чоршанба куни UFC Fight Island 8 мусобақаси бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 11:12, 21.01.2021. Ўқилди: 3020 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Шу йилнинг 24 январь куни мухлислар интизорлик билан кутаётган UFC 257 мусобақаси бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:15, 20.01.2021. Ўқилди: 13483 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Каратэ WKF бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, Осиё чемпиони Нодира Жуманиёзова 4 йилга дисквалификация қилинди.
Киритилди: 11:01, 19.01.2021. Ўқилди: 2262 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Аввалроқ россиялик боксчининг қон таҳлилларидан тақиқланган модда (синтетик тестостерон) топилгани маълум бўлганди.
Киритилди: 15:50, 16.01.2021. Ўқилди: 3627 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Киритилди: 11:00, 15.01.2021. Ўқилди: 4905 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Киритилди: 09:54, 15.01.2021. Ўқилди: 2573 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 09:44, 13.01.2021. Ўқилди: 7113 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Киритилди: 09:08, 11.01.2021. Ўқилди: 3746 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг биринчи ўринбосари Равшан Эрматов сўнгги вақтларда кенг муҳокама сабаб бўлаётган опа-сингил шахматчилар Нафиса Мўминова, Хулкар ва Гулруҳбегим Тоҳиржонова ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди, дея хабар қилмоқда «Дарё» мухбири Миролим Исажонов.
Киритилди: 11:36, 10.01.2021. Ўқилди: 7085 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Бош вазир ўринбосари Азиз Абдуҳакимов гроссмейстер Гулруҳбегим Тоҳиржонованинг АҚШ шахмат федерацияси аъзосига айланганига муносабат билдирди ва Ўзбекистон шахмат федерацияси фаолияти ўрганилишини маълум қилди.
Киритилди: 11:32, 10.01.2021. Ўқилди: 3197 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жисмоний тарбия ва спорт вазири Дилмурод Набиев 2025 йили Тошкент шаҳри мезбонлик қиладиган IV ўсмирлар ёзги Осиё ўйинларига тайёргарлик ишларининг бориши масаласига ҳам тўхталиб ўтди.
Киритилди: 19:49, 05.01.2021. Ўқилди: 2084 марта. Фикрлар сони: 0 та.