Самарқанд шаҳрида ўтказилаётган халқаро “Челленжер” турнири якунига етди.
Республика олимпия захиралари мактаб-интернатида Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси ва Ўзбекистон белбоғли кураш федерацияси ҳамкорлигида белбоғли кураш бўйича “Адолат” кубоги мусобақасининг республика босқичи ўтказилди.
Профессионал боксда фаолия олиб бораётган бир нечта вакилларимиз кеча дунёнинг қатор мамлакатларида ўзларининг навбатдаги жангини ўтказишди.
Бугун Буюк Британиянинг Манчестер шаҳрида таэквондо бўйича жаҳон чемпионатининг сўнгги кун беллашувлари бўлиб ўтади.
Профессионал боксда ёрқин фаолият олиб бораётган боксчимиз Шоҳжаҳон Эргашев ўзининг кейинги жангини қачон ўтказиши аниқ бўлди.
Профессионал бокснинг енгил (-61,2 кг) вазн тоифасида рингга чиқаётган Элнур Абдураимов (5-0, 5 КО) 18 май куни ўзининг навбатдаги жангини ўтказди ва навбатдаги ғалабасини қўлга киритди.
2019 йил Ўзбекистонда “Қозоғистон йили” деб эълон қилиниши икки мамлакат ўртасидаги муносабатларни янада яқинлаштирди.
17 май куни Қашқадарё вилояти Қарши шаҳрида вилоятдаги олий таълим муассасалари муассасалари талабалари ўртасида югуриш марафони ўтказилди.
Бухоро шаҳридаги “Бухоро спорт мажмуаси”да енгил атлетика бўйича 2002-2003 йилларда туғилган ўғил ва қизлар ўртасида Республика чемпионати бўлиб ўтди.