Спорт турлари бўйича жамоаларимиз лицензион мусобақаларга жиддий ҳозирлик кўришмоқда. Шу жумладан оғир атлетикачиларимиз ҳам.
Киритилди: 14:55, 09.02.2019. Ўқилди: 2434 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонда ҳам расмий тарзда аралаш қоидалар бўйича (ММА) мамлакат чемпионати ўтказиладиган бўлди.
Киритилди: 13:05, 09.02.2019. Ўқилди: 3727 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Энди мамлакатимизда ҳам расмий тарзда аралаш қоидалар бўйича Ўзбекистон ММА чемпионати ўтказилади.
Киритилди: 12:29, 09.02.2019. Ўқилди: 2523 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 12:10, 09.02.2019. Ўқилди: 7822 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча, 9 февраль куни мустақил Ўзбекистон тарихида хоккей бўйича илк маротаба мамлакат чемпионати бошланди.
Киритилди: 12:08, 09.02.2019. Ўқилди: 2296 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун, 8 февраль куни мустақил Ўзбекистон тарихида хоккей бўйича илк маротаба мамлакат чемпионати бошланди.
Киритилди: 23:24, 08.02.2019. Ўқилди: 3365 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, бугун 8 февраль куни хоккей бўйича Ўзбекистон I чемпионатининг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 22:58, 08.02.2019. Ўқилди: 4983 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, бугун 8 февраль куни хоккей бўйича Ўзбекистон I чемпионатининг очилиш маросими бўлиб ўтди. «Ice City» муз саройида ташкил этилган очилиш маросимида Миллий Олимпия қўмитаси президенти Умид Аҳмаджонов ҳам иштирок этди.
Киритилди: 19:19, 08.02.2019. Ўқилди: 4313 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўйинлар бошланиши олдидан анъанага кўра ушбу мусобақада иштирок этувчи мамлакат байроқларини кўтариш маросими ташкил этилади.
Киритилди: 12:38, 08.02.2019. Ўқилди: 2155 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, Туркиянинг Анталия шаҳрида паратаэквондо бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтди.
Киритилди: 12:37, 08.02.2019. Ўқилди: 1848 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Академик эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Токио Олимпиадасига, шунингдек, йил давомида ўтказиладиган халқаро мусобақаларга қизғин тайёргарлик олиб бормоқдалар.
Киритилди: 09:53, 08.02.2019. Ўқилди: 1810 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, велоспорт бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Туркиянинг Аланья шаҳридаги ўқув-машғулот йиғинларига жўнаб кетгандилар.
Киритилди: 21:52, 07.02.2019. Ўқилди: 1613 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Рио Олимпиадаси чемпиони, Осиё ўйинлари совриндори Шаҳобиддин Зоиров фаолиятини профессионал боксда давом эттиради.
Киритилди: 14:25, 07.02.2019. Ўқилди: 3526 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эртага Қирғизистон пойтахти Бишкек шаҳрида каратэ WKF бўйича болалар, ўсмирлар ва катталар ўртасида “Bishkek Open-2019” халқаро турнири бошланади.
Киритилди: 14:21, 07.02.2019. Ўқилди: 2400 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ир эмаски, каратэ жаҳонда ўз ўрнини мустаҳкамлаб бормоқда. Спортнинг ушбу тури 2020 йилги Олимпия ўйинлари дастуридан ўрин олгани ҳам бунинг исботидир.
Киритилди: 12:03, 07.02.2019. Ўқилди: 2420 марта. Фикрлар сони: 1 та.
9-17 февраль кунлари кунлари Россия Федерациясининг Южно-Сахалинск шаҳрида 16 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида «Осиё болалари» I қишки ўйинлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 11:55, 07.02.2019. Ўқилди: 2380 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эртага, 8 февраль куни хоккей бўйича Ўзбекистон биринчи чемпионати бошланади. Мустақил Ўзбекистон тарихида илк маротаба ўтказилаётган ушбу мусобақада «Бинокор», «Ҳумо», «Семурғ» ва «Тошкент» жамоалари иштирок этишади. Ўйинлар «Ice City» муз аренасида ташкил қилинади.
Киритилди: 11:10, 07.02.2019. Ўқилди: 2728 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида жойлашган “Хумсон” сиҳатгоҳида йиғин бошлашди.
Киритилди: 15:28, 06.02.2019. Ўқилди: 1793 марта. Фикрлар сони: 1 та.
15-17 февраль кунлари Тошкент шаҳрида Марказий Осиё қиличбозлик Конфедерациясининг дастлабки расмий мусобақаси бўлиб ўтади.
Киритилди: 14:51, 06.02.2019. Ўқилди: 1475 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бирлашган Араб Амирликларининг Фужайра шаҳрида таэквондо бўйича G1 туркумидаги «Fujairah Open» халқаро турнири бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:20, 06.02.2019. Ўқилди: 2139 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун, 6 февраль куни велоспорт бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари ўқув-машғулот йиғини ва халқаро турнирларда иштирок этиш учун Туркиянинг Аланья шаҳрига жўнаб кетишди.
Киритилди: 10:48, 06.02.2019. Ўқилди: 1813 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, Ўзбекистон камондан отиш федерациясида янги раҳбарият иш бошлаганидан сўнг спортнинг ушбу йўналишига ҳам эътибор ошди.
Киритилди: 20:13, 05.02.2019. Ўқилди: 3715 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сир эмаски, спортда юксак натижаларга эришиш учун юқори жисмоний тайёргарликка эга бўлиш талаб этилади.
Киритилди: 17:34, 05.02.2019. Ўқилди: 1994 марта. Фикрлар сони: 1 та.
СКА хоккейчиси Николай Прохоркин Моуриньонинг йиқилиши ҳақида фикрлдарини билдириб ўтди.
Киритилди: 14:52, 05.02.2019. Ўқилди: 2937 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Профессионал бокснинг биринчи ярим енгил (-55,34 кг) вазн тоифасида рингга чиқаётган ўзбекистонлик Муроджон Аҳмадалиев (5-0, 4КО) WBA жаҳон чемпионлиги учун рингга чиқиши лозим.
Киритилди: 14:19, 05.02.2019. Ўқилди: 3354 марта. Фикрлар сони: 2 та.