«Формула-1» автопойгаларининг 7 карра чемпиони Михаэль Шмахернинг қизи Жина-Мария от спорти бўйича Европа чемпионати ғолиби бўлди. Германияда ўтган мусобақада у олтин медални қўлга киритди.
Киритилди: 14:13, 16.08.2016. Ўқилди: 6546 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Сентябрь ойида барчаси маълум бўлади. Аниқ айтиш қийин, аммо 2017 йилнинг январидан у ўйнаши мумкин деб ўйлайман», – деди Тарпишчев.
Киритилди: 17:30, 15.08.2016. Ўқилди: 5312 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Баландликка сакраш бўйича икки карра Олимпиада чемпиони Елена Исинбаева 19 август куни Рио-де-Жанейрода спортчилик фаолияти якунланишига бағишланган махсус матбуот анжумани ўтказади.
Киритилди: 13:44, 14.08.2016. Ўқилди: 6607 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қаршида маҳалла ёшлари ўртасида “Футболимиз келажаги” турнирининг ҳудудий финал босқичи бўлиб ўтди.
Киритилди: 12:59, 13.08.2016. Ўқилди: 4742 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимизда 8 ёшдан 16 ёшгача бўлган шахматчилар ўртасида мамлакат чемпионатига саралаш мусобақаси бўлиб ўтди.
Киритилди: 12:57, 13.08.2016. Ўқилди: 5277 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бухорода Ватанимиз мустақиллигининг 25 йиллигига бағишлаб кураш бўйича анъанавий халқаро турнир бўлиб ўтди.
Киритилди: 19:59, 11.08.2016. Ўқилди: 6349 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Унда Андижон, Бухоро, Жиззах, Навоий, Наманган, Самарқанд, Сирдарё, Тошкент, Фарғона, Қашқадарё вилоятлари ҳамда Тошкент шаҳри жамоалари иштирок этди.
Киритилди: 14:35, 10.08.2016. Ўқилди: 4340 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Фарғонада теннис бўйича ўсмирлар ўртасида «Fergana CUP – 2016» халқаро турнири давом этмоқда.
Киритилди: 14:31, 10.08.2016. Ўқилди: 4410 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қашқадарёда “Гўзал ва бетакроримсан, муқаддас Ватаним, жоним сенга фидо, Ўзбекистоним!” шиори остида ҳаваскор футболчилар ўртасида республика мини-футбол мусобақасининг минтақавий босқичи ўтказилди.
Киритилди: 15:34, 08.08.2016. Ўқилди: 4266 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимизда ўсмирлар ўртасида ўтаётган “NBU Cup – 2016” халқаро турнирида истеъдодли теннисчиларимиз Шаробиддин Абзалов ва Камола Умарова чорак финалда иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритди.
Киритилди: 11:08, 05.08.2016. Ўқилди: 4289 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Буюк Британияда бўлиб ўтган таэквондо (ITF) бўйича жаҳон чемпионатида иштирок этиб, совринли ўринларни қўлга киритган спортчи-ўсмирлар 3 август куни Тошкентга қайтди.
Киритилди: 12:13, 04.08.2016. Ўқилди: 5101 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Филиппинлик машҳур боксчи, 8 вазн тоифасида жаҳон чемпионлигини қўлга киритган Мэнни Пакьяо 5 ноябрь куни америкалик Жесси Варгасга қарши жанг ўтказади. Бу ҳақда «ТАСС» Los Angeles Times нашрига асосланиб хабар берди.
Киритилди: 11:54, 04.08.2016. Ўқилди: 3550 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Пойтахтимизда ўтказилаётган теннис бўйича ўсмирлар ўртасидаги "NBU Cup – 2016" халқаро турнирида спортчиларимиз муваффақиятли қатнашмоқда.
Киритилди: 12:02, 04.08.2016. Ўқилди: 4139 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимиздаги “Камолот” спорт мажмуида теннис бўйича ўсмирлар ўртасида халқаро турнир бошланди.
Киритилди: 11:40, 02.08.2016. Ўқилди: 4007 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик оғир вазндаги боксчи Руслан Чагаев фаолиятини якунлашга қарор қилди. Бу ҳақда унинг рафиқаси Виктория Чагаева хабар берди, деб ёзади ТАСС.
Киритилди: 12:10, 30.07.2016. Ўқилди: 7157 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мамлакатимизда ёшларни спортга кенг жалб этишга қаратилаётган алоҳида эътибор самарасида кўплаб спорт турлари қатори бадминтон ҳам жадал оммалашаётир.
Киритилди: 12:08, 30.07.2016. Ўқилди: 4093 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қаршида кураш бўйича ўтказилган “Маҳалламиз паҳлавонлари” мусобақасида 13-14 ёшли 84 ўғил-қиз иштирок этди.
Киритилди: 11:03, 29.07.2016. Ўқилди: 5489 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Андижонда Ватанимиз мустақиллигининг 25 йиллигига бағишлаб “Соғлом оила” шиори остида ўтказилган “Отам, онам ва мен – спортчи оила” мусобақасида 17 оила ўзаро баҳслашди.
Киритилди: 11:02, 29.07.2016. Ўқилди: 3785 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тўсатдан келган бойлик инсонни бир зумда ўзгартириб юбориши турган гап. Афсонавий бокс қироли бўлмиш Муҳаммад Алининг вафотидан сўнг катта миқдорда бойликни қўлган киритган кичкина Муҳаммад Али отасининг ўлимига бир ой бўлар-бўлмас хотини ва болаларидан воз кечди.
Киритилди: 15:48, 28.07.2016. Ўқилди: 13363 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Маҳоратли теннисчиларимиз Нигина Абдураимова ҳамда Сабина Шарипова Халқаро теннис федерацияси томонидан Хитой ва АҚШда ўтказилаётган халқаро турнирларда муваффақиятли иштирок этмоқда.
Киритилди: 15:19, 28.07.2016. Ўқилди: 4453 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кураш бўйича анъанавий «Маҳалламиз паҳлавонлари» мусобақасининг Тошкент шаҳар босқичи бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:48, 28.07.2016. Ўқилди: 5289 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкент вилоятида кураш бўйича “Маҳалламиз паҳлавонлари” мусобақаси ўтказилди.
Киритилди: 11:33, 28.07.2016. Ўқилди: 5425 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Нукусда “Маҳалламиз паҳлавонлари” мусобақаси бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:07, 28.07.2016. Ўқилди: 4953 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жиззахда кураш бўйича “Маҳалламиз паҳлавонлари” мусобақаси бўлиб ўтди.
Киритилди: 10:43, 28.07.2016. Ўқилди: 5638 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Республика шахмат федерациясида ўтказилган “Таниш чеҳралар” турнирида турли соҳаларда меҳнат қилаётган спорт ихлосмандлари таниқли шахматчилар билан биргаликда дона сурди.
Киритилди: 11:07, 27.07.2016. Ўқилди: 4819 марта. Фикрлар сони: 2 та.