"Машъал" эртага Олий лиганинг 26-турини ўз майдонида Самарқанднинг "Динамо"сига қарши ўтказади.
«UZREPORT TV» телеканали УЕФА Чемпионлар лигаси ўйинларининг тўғридан-тўғри трансляция қилишни давом эттиради.
Бугун Муборакда Олий лиганинг 26-тури олдидан "Машъал" - "Динамо" ёшлари баҳси бўлиб ўтди.
Ўзбекистон терма жамоасининг Баҳрайн устидан сафарда қозонган ғалабаси бундан салкам ўн йил муқаддам Италия футболида рўй берган ҳодисани эслатиб юборди.
Қатар Юлдузлар лигасининг 5-туридан ўрин олган “Ал Гарафа” – “Ал Жаиш” учрашуви бўлиб ўтди. Унда ҳамюртимиз Сардор Рашидов тўп тепаётган “Ал Жаиш” клуби сафарда ўйнашига қарамай, йирик 4:1 ҳисобида зафар қучди.
Олий лига 26-тур учрашувларида хизмат қилувчи ҳакамлар гуруҳи маълум бўлди.
“Насаф” ўз тарихида биринчи марта Ўзбекистон Кубоги соҳиби бўлди. Бундай ютуққа эришишда шубҳасиз мухлисларнинг ҳам катта ҳиссалари бор.
Игорь Сергеев жорий мавсум Ўзбекистон чемпионатининг энг яхши тўпурари бўлишга номзод футболчи. Бу йил унга рақобат туғдирадиган фақат бир ҳужумчи бор - Баҳриддин Ваҳобов.
“Бунёдкор” ва “Насаф” жамоалари иштирокида Жиззах шаҳрида ўтказилган мамлакат кубоги финалида қаршиликлар ғолиб чиқишди.
“Насаф” профессионал футбол клуби ўз тарихида биринчи марта Ўзбекистон Кубоги соҳиби бўлди. Бу қувончли воқеа барча Қашқадарёлик футбол ихлосмандларини хурсанд қилгани каби, бизни ҳам жуда қувонтирди.