Бугун Тошкентдаги “Жар” стадионида Ўзбекистон олимпия терма жамоаси ҳамда “Навбаҳор” жамоалари ўртасида ўртоқлик учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 17:51, 11.10.2015. Ўқилди: 4439 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик ФИФА рефериси Валентин Коваленко ОФК кубогининг жавоб ўйинига тайинланди.
Киритилди: 16:51, 11.10.2015. Ўқилди: 3613 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Якшанба куни дўстлар билан тўпланадиган одатимиз бор, гап-гаштак дегандек. Турли ёшдаги йигитларни бирлаштириб турувчи нарса – футбол. Ҳамма ўзича қайсидир клуб ишқибози. Фанатлар!
Киритилди: 14:15, 11.10.2015. Ўқилди: 7188 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Маълумки, яқинда Тошкентда ОФКнинг футбол мураббийлари учун ўқув-семинар курслари бўлиб ўтди. Ушбу ўқув «B» лицензияси учун ўтказилиб, унда 19 нафар иштирокчи мураббийликнинг навбатдаги поғонаси йўлида таҳсил олган эди.
Киритилди: 13:50, 11.10.2015. Ўқилди: 4309 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Ёшлар лигасининг 25-туридан ўрин олган "Насаф" - "Нефтчи" учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 13:46, 11.10.2015. Ўқилди: 3267 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Муборак шаҳрида Бахром Вафоев хотирасига бағишлаб ўтказилган турнирнинг финал учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:31, 11.10.2015. Ўқилди: 6149 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эътибор бердингизми? Яқиндагина футболимиз тарихига кира олган бир воқеълик содир бўлди.
Киритилди: 11:25, 11.10.2015. Ўқилди: 5136 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Олий лигадаги кичик танаффус муносабати билан кеча Тошкентга йўл олган “Андижон” жамоаси бугун “Қизилқум”га қарши назорат учрашувида майдонга тушди.
Киритилди: 11:19, 11.10.2015. Ўқилди: 2407 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Қўқон-1912” жамоаси Олий лигадаги 305-ўйинини ўтказиш арафасида. 10-мавсум элитада иштирок этаётган қўқонликлар шу кунга қадар 304 та учрашув ўтказишган.
Киритилди: 11:08, 11.10.2015. Ўқилди: 2654 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маълумки, шу кунларда Миллий терма жамоалар Жаҳон чемпионатига бериладиган йўлланма учун саралаш учрашувлари олиб бормоқдалар
Киритилди: 10:58, 11.10.2015. Ўқилди: 3960 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Киритилди: 10:51, 11.10.2015. Ўқилди: 3097 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига 25-тури доирасида Тошкентнинг "Бунёдкор" жамоаси Самарқанднинг “Динамо” клуби меҳмони бўлади.
Киритилди: 10:34, 11.10.2015. Ўқилди: 2568 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбек футболи яна бир оғир жудоликка учради. Бугун, 10 октябрь куни Ўзбекистон миллий терма жамоасининг собиқ футболчиси Дилмурод Назаров 39 ёшида бу ёруғ оламни тарк этди.
Киритилди: 23:20, 10.10.2015. Ўқилди: 5685 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Биринчи лиганинг 11-туридан ўрин олган 7 та учрашувга жами 5770 та томошабин ташриф буюрган.
Киритилди: 18:09, 10.10.2015. Ўқилди: 3511 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Биринчи лиганинг иккинчи босқич 11-турида Нукуснинг "Орол" жамоаси сафарда "Хотира-79" жамоасини 3: 2 ҳисобида мағлуб этди.
Киритилди: 18:02, 10.10.2015. Ўқилди: 3872 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Мана, кузнинг дастлабки ойи ҳам ортда қолди. Сентябрь юртимиз футболига тааллуқли муҳим воқеаларга бой тарзда ўтди. Эътироф этиш жоизки, ўтган ўттиз кун давомида жамоаларимиз ва футболчиларимиз қайд этган ижобий натижалар ишқибозларни хушнуд қилди.
Киритилди: 17:57, 10.10.2015. Ўқилди: 4981 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Иорданиялик карикатурачи рассом Умар Мўманий сўнгги кунларда футболда юз берган воқеалар мавзусида суратлар чизди.
Киритилди: 15:55, 10.10.2015. Ўқилди: 6966 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон Биринчилигининг 2-босқич, 11-тур ўйинлари старт олди.
Киритилди: 11:32, 10.10.2015. Ўқилди: 3279 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Футбол бўйича XXIV миллий чемпионатимиз Олий Лига ўйинлари секин-аста ўзининг ҳал қилувчи палласига кириб бормоқда.
Киритилди: 11:29, 10.10.2015. Ўқилди: 3313 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 11:12, 10.10.2015. Ўқилди: 4150 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси 25-турда ишлайдиган ҳакамларни маълум қилди. Унга кўра, 16 октябрь куни Қўқонда бўлиб ўтадиган “Қўқон-1912” – “Локомотив” баҳсини Азиз Асимов бошчилигидаги ҳакамлар бригадаси бошқариб боради.
Киритилди: 10:54, 10.10.2015. Ўқилди: 2229 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча жамоамиз иккига бўлиниб назорат учрашувини ташкил этгани ҳақида хабар бергандик. Учрашувда томонлар муроса йўлини танлашди. 2:2 ҳисобида якунига етган ўйинга доир фотомақола билан танишинг.
Киритилди: 10:30, 10.10.2015. Ўқилди: 3336 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Севинч” жамоаси эртага XXI Ўзбекистон чемпионатининг 18-тури марказий учрашувида Бекободнинг “Металлург W” жамоасига қарши майдонга тушади.
Киритилди: 10:27, 10.10.2015. Ўқилди: 3498 марта. Фикрлар сони: 1 та.