Олий лигада 3-тур ўйинлари яқинлашмоқда ва ҳар бир жуфтликка ўйинолди фикрлармизни билдиришда давом этамиз.
Бугун Ўзбекистон кубогининг дастлабки саралаш баҳслари бўлиб ўтди. Ушбу босқичда Биринчи лига жамоалари иштирок этишди ва ғолиб битта ўйинда аниқланди. Натижалар билан танишинг:
Футболни алдаб бўлмайди. Жамоаларимизнинг Осиё чемпионлар лигасида кўрсатаётган натижалари бу фикрни тасдиқлаб турибди.
"Локомотив" олий лиганинг 3-туридан ўрин олган "Сўғдиёна" билан бўладиган баҳсни сафарда ўтказади. Жиззахдаги стадион ҳозирча мавсумга тайёр бўлмагани учун "Сўғдиёна" - "Локомотив" учрашуви Янгиерда бўлиб ўтади.
"Локомотив"нинг черногориялик ҳужумчиси Дамир Кояшевич яқинда "sports.uz" сайтига интервью берди. Футболчилик фаолиятини асосан Қозоғистонда ўтказган легионер тезда мухлислар меҳрини қозонди.
Олий лига клублари 3-тур ўйинларининг бошланиш вақтларини белгилаб олишди.
STADION.UZ карикатурачиси Жавлон Назаров бу сафар бироз бошқачароқ йўналишда ижод қилди. У ўзбек футболчилари орасида Европанинг машҳур ўйинчилари билан қиёфадошларини топишга муваффақ бўлди.
Япония терма жаомаси бош мураббийи Воҳид Халилходжич Ўзбекистонга қарши бўлиб ўтган ўртоқлик ўйинидан кейин ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
2-11 апрель кунлари Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ОФК футзал мураббийлари инструкторлари семинарини ўтказади.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси техник бўлими бошлиғи, ОФК комиссари Олим Арифов ФИФА комиссарлари рўйхатига киритилди.
3 апрель куни "Пахтакор" олий лиганинг 3-турида "Бухоро"ни қабул қилади.
Олий лига-2015 деганлари бизга миллий биринчилик баҳсларимизга нисбатан мана шундай савол билан мурожаат қилишга мажбур қилиб қўймоқда.
Айни кунларда Россиянинг Қозон шаҳрида Ленар Гильмуллин хотирасига бағишланган халқаро турнир ўтказилаётгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.
Ўзбекистон U-20 терма жамоаси бош мураббийи Равшан Ҳайдаров билан ФИФА расмий сайти мухбири суҳбатлашди.
Якшанба куни Нукуснинг “Орол” жамоаси фан-клубининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
23-29 март кунлари Туркиянинг Сиде шаҳрида ёш футболчилар ўртасида “Lukoil” компанияси ташаббуси билан “Turkish Holidays” мусобақаси ўтказилди.
Ушбу халқаро ўртоқлик учрашуви арафасида Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоасининг япониялик легионери Минори Сато Тошкент Давлат Шарқшунослик институти талабалари ва олийгоҳнинг япон филологияси кафедраси ўқитувчилари билан учрашди.
30 март куни Ўзбекистон миллий терма жамоасининг собиқ бош мураббийи Рауф Инилеев “Футбол шарҳи” кўрсатуви меҳмони бўлди ва ўзбек футболида ҳужумчилар муаммоси ҳақида фикрларини билдирди.
Япония - Ўзбекистон ўртоқлик ўйини (5:1) статистикаси билан танишинг:
Япония миллий терма жамоаси ўртоқлик қандай ўйнаш кераклиги, ўртоқлик ўйинларига нисбатан қандай муносабатда бўлиш лозимлигини борасида Ўзбекистон миллий терма жамоасига мастер-класс ўтказиб берди.