Бир неча йил давомида Фарғонанинг “Нефтчи” клуби шарафини ҳимоя қилган футболчи Бахтиёр Ёқубов навбатдаги мавсумни «Навбаҳор» сафида ўтказиши мумкин.
Киритилди: 18:28, 18.02.2014. Ўқилди: 3234 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Дилшод НУРАЛИЕВ. Бу мутахассис кўпчиликнинг кўз ўнгида болалар футболи мураббийи сифатида гавдаланади.
Киритилди: 17:54, 18.02.2014. Ўқилди: 4274 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон футболчи Шавкат Саломов ҳам расман «Шахтёр» аъзосига айланди. 28 ёшли ҳамюртимиз Қарағанда жамоаси билан 1 йиллик шартномага имзо чекди.
Киритилди: 16:06, 18.02.2014. Ўқилди: 3108 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Туркияда навбатдаги ўқув-машғулот йиғинларини ўтказаётган “Пахтакор” жамоаси, бугун Россия премьер-лигаси вакили ҳисобланган “Краснодар” клубига қарши майдонга тушади.
Киритилди: 15:38, 18.02.2014. Ўқилди: 5293 марта. Фикрлар сони: 7 та.
«Обод» – «Пахтакор-2» учрашувида «пахтакорчилар» таркибида тегишли тартибда расмийлаштирилмаган ўйинчи майдонга тушгани учун «Пахтакор-2» ПФКга техник мағлубият ёзилди.
Киритилди: 15:28, 18.02.2014. Ўқилди: 4351 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистонлик ҳужумчи Камолиддин Мурзоев Қарағанданинг «Шахтёр» жамоаси билан шартнома имзолади. 27 ёшли футболчининг шартномаси ярим йилга мўлжаллаган ва у яна узайтирилиши мумкин.
Киритилди: 15:04, 18.02.2014. Ўқилди: 3031 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Локомотив» футбол клуби ярим ҳимоячиси Андрей Кожокарь Молдова терма жамоасининг Андорра терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашувининг кенгайтирилган таркибидан жой олди.
Киритилди: 13:14, 18.02.2014. Ўқилди: 3574 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Туркияда ўқув-машғулот йиғинларини олиб бораётган «Олмалиқ» 17 февраль куни илк назорат ўйинини ўтказди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар бермоқда.
Киритилди: 12:57, 18.02.2014. Ўқилди: 3317 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Ўзбекистон футбол федерациясида Терма жамоалар маркази йиғилиши бўлиб ўтди ва унда барча терма жамоалар мураббийлари иштирок этишди. Йиғилиш давомида мураббийлар олдидаги вазифалар белгиланди.
Киритилди: 12:55, 18.02.2014. Ўқилди: 4219 марта. Фикрлар сони: 15 та.
Мавсумлар оралиғида Тошкентнинг “Локомотив” клубига кўчиб ўтган Анвар Ғофуров яна “қалдирғочлар” сафига қайтди.
Киритилди: 12:52, 18.02.2014. Ўқилди: 4163 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Кеча “Насаф” ФК делегацияси иккинчи хорижий ўқув-йиғин машғулотларини якунлаб, юртимизга қайтиб келди.
Киритилди: 11:21, 18.02.2014. Ўқилди: 2974 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Футзал бўйича Ҳаваскорлар ўртасида ўтказиб келинаётган Тошкент шаҳар очиқ чемпионатининг 11-тур учрашувлари бўлиб ўтди. Ананавий тарзда, ҳафтанинг якшанба куни ўтказилган тур учрашувлари қизиқарли тўқнашувларга бой бўлди.
Киритилди: 10:26, 18.02.2014. Ўқилди: 2700 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Икки ҳафта мобайнида Туркиянинг Анталия шаҳрида йиғин олиб борган Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси юртимизга қайтиб келди.
Киритилди: 10:17, 18.02.2014. Ўқилди: 2524 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкентда йиғин ўтказаётган «темирйўлчилар» эртага, 19 февраль куни Бирлашган Араб Амирликларига сўнгги йиғинни ўтказиш учун жўнаб кетишади.
Киритилди: 10:00, 18.02.2014. Ўқилди: 2992 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Кеча "Олмалиқ" асосий таркиби хориж йиғинида илк назорат ўйинини ўтказди. Арманистоннинг "Пюник" жамоаси билан ўйинда устунлик тўлиқ ҳамюртларимиз томонида бўлган бўлса-да, яратилган вазиятларни голга айлантиришда муаммо кўзга ташланди.
Киритилди: 08:44, 18.02.2014. Ўқилди: 3862 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бугун - 18 февраль куни ЎФФ Президенти ҳузуридаги мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси ўтказилади. Бу ҳақда ташкилот матбуот хизмати хабар тарқатди.
Киритилди: 07:33, 18.02.2014. Ўқилди: 4106 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Янги мавсум тайёргарлиги нафақат мураббий ва футболчилар учун, балки ҳакамлар учун ҳам муҳим ҳисобланади. Кеча ЎФФ фотомухбири ҳакам ва инспекторларнинг имтиҳон топширишини ўз фото обьективида кузатди. Қуйида "Ёшлик" стадионидан олинган лавҳалар билан танишинг.
Киритилди: 07:21, 18.02.2014. Ўқилди: 3847 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бунга қадар терма жамоалар бўлими бошлиғи лавозимида ишлаб келгна Рамиль Ильясов Терма жамоалар маркази директори Асқар Толибжоновнинг ўринбосари этиб тайинланди. Бу ҳақда ЎФФ расмий твиттери хабар бермоқда.
Киритилди: 07:24, 18.02.2014. Ўқилди: 4774 марта. Фикрлар сони: 12 та.
ТЖМнинг терма жамоалар тайёргарлигида қандай «пухталаш» ишлари олиб бориши ҳозирча сир бўлиб турибди. Аммо бизнинг ихтиёримизда шу мажлисга қадар терма жамоаларнинг тайёргарлигида қандай ишлар олиб борилиши белгилангани ҳақидаги маълумотлар бор. Ҳозирча шу билан танишиб чиқсак бўлади.
Киритилди: 07:13, 18.02.2014. Ўқилди: 6106 марта. Фикрлар сони: 16 та.
“Нефтчи”нинг Анталиядаги ҳаёти ҳақида ҳикоя қилишни давом эттирамиз.
Киритилди: 00:40, 18.02.2014. Ўқилди: 3575 марта. Фикрлар сони: 5 та.
ПФЛ Кубоги-2014нинг барча ярим финалчилари номи аниқ бўлди.
Киритилди: 18:03, 17.02.2014. Ўқилди: 4028 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий Лига-2014 1-туридан ўрин олган учрашувлар тартибида ўзгариш юз берди.
Киритилди: 17:47, 17.02.2014. Ўқилди: 3470 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Футбол бўйича 2014 йилги Ўзбекистон Суперкубоги учрашуви 7 март, жума куни соат 15:00да бошланади.
Киритилди: 17:46, 17.02.2014. Ўқилди: 3393 марта. Фикрлар сони: 17 та.
17 февраль куни Олий Лига клубларини рўйхатдан ўтказиш жараёни (заявка кампанияси) бошланди.
Киритилди: 16:15, 17.02.2014. Ўқилди: 3830 марта. Фикрлар сони: 1 та.