Қозоғистон Премьер-лигаси мураббийлар ўртасида ўтказилган сўровнома бўйича йилнинг энг кучли 33 футболчиси рўйхатини эълон қилди. Бунда ҳар бир позоцияга 3 нафардан футболчи танлаб олинган.
Йилнинг ҳар чорагида нашрдан чиқувчи ОФК журналининг 2013 йил учун сўнгги сонида Тошкентнинг "Пахтакор" жамоасига 3 саҳифа ажратилган бўлиб, мақолага "Келажак учун ниҳоллар экилмоқда" дея сарлавҳа қўйилган.
23 декабрь, душанба куни «Зарафшон» киноконцерт залида Ўзбекистон Футбол Федерациясининг йил якунларига ва 2013 йил лауреатларини тақдирлашига бағишланган тантанали маросим бўлиб ўтади.
«Локомотив» учун янги мавсум ҳам бошқа клубларга нисбатан эртароқ бошланади. Осиё Чемпионлар лигасида юртимиз шарафини ҳимоя қиладиган темирйўлчилар расмий баҳсларга 8 февралдан киришади.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси ҳужумчиси ва 2013 йилги Ўзбекистон чемпионати тўпурари Олександр Пишур бугун ўзига аталган совринни қабул қилиб олади.
Футзал бўйича Қозоғистон чемпионати 6-турининг иккинчи кун ўйинида ҳам Фарҳод Абдумавлонов жамоасининг ғалабасига ҳисса қўшди.