Бугун Зоминда Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси Жиззахнинг “Сўғдиёна” клуби меҳмони бўлади.
8 ноябрь куни Ўзбекистон XXII миллий чемпионати олий лига жамоалари мавсумни якунлашади. Шу куни бўладиган 26-турнинг марказий ва ҳаяжонли учрашувларидан бири шубҳасиз Гулистон шаҳрида бўлиб ўтади.
Ёшлар лигасида 26-тур ўйинлари якунланди. “Бунёдкор” чемпионликни қўлга киритган бўлса, “Пахтакор” кумуш медалларга эга бўладиган бўлди. Бронза медали эса “Нефтчи”га насиб этди.
8 ноябрь куни Олий лига -2013га якун ясалади. “Шўртан” жамоаси мавсумнинг сўнгги 26-турини ўз майдонида “Металлург”га қарши ўтказади. “Металлург” жамоаси “Шўртан” учун энг ноқулай жамоалардан бири ҳисобланади.
Ёш “қалдирғочлар” меҳмонда “Сўғдиёна” устидан ғалаба қозониб, мамлакат чемпиони деган шарафли номга сазовор бўлдилар.
Бугун Қарши шаҳрида тайёрлов гуруҳлари ўртасида иккинчи тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Ўзбекистон XXII миллий чемпионати сўнгги туридан жой олган «Гулистон» — «Қизилқум» жамоалари баҳси марказий ўйинлардан бири саналса ажаб эмас.
Биламизки, бизда жаҳон футболчилари ҳақида маълумотлар жуда кўп. Ўзимизнинг футболчилар ҳақида эса кўпам маълумотларга эга эмасмиз.
Мавсумдаги сўнгги беллашувда "Пахтакор" Косонсойда "Навбаҳор" меҳмони бўлади. Олий лиганинг доимий қатнашчилари бўлган клублар ўртасидаги баҳс кўпчиликда қизиқиш уйғотиши табиий.
Бир ойлик танаффусдан сўнг «Насаф» бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ва жамоа етакчиларидан бири – Артур Геворкян ойнинг энг яхшилари дея топилди.
Мавсумнинг дастлабки қисми ва иккинчи давранинг бошида мухлислар кутган ўйинни кўрсата олмаган «Динамо» клуби мавсумнинг сўнгги чоракини анча муваффақиятли ўтказмоқда.
Биринчилик баҳлари якунланганига бир неча бўлишига қарамай, мавсумни сарҳисоб қилишда давом этамиз. Бу борада иккинчи босқични “Андижон” жамоаси қандай ўтказганлигига эътиборингизни қаратмоқчимиз.
Ўзбекистон чемпионатининг 2013 йилги ғолиби номи сўнгги турда маълум бўлади.
Sports.kz сайти Қозоғистон Премьер-лигасининг 2013 йилги мавсуми рамзий терма жамоасини тузиб чиқди. Ушбу жамоага "Актобе" футболчиси Александр Гейнрих ҳужумчи сифатида киритилган.
Кеча Қибрай шахрида футбол бўйича аёллар ўртасида Ўзбекистон кубогининг финал учрашуви ниҳоясига етди. Ўйиндан аввал фаворит сифатида эътироф этилган Қаршининг “Севинч” аъзолари Муборакнинг “Машъал” жамоаси устидан 4:2 ҳисобида ғалаба қозонди.