Эртага “Оқ-тепа” Ўзбекистон Биринчилигининг иккинчи босқич, 14-тур доирасидан ўрин олган беллашувда “Хоразм”ни қабул қилади.
Киритилди: 12:39, 15.10.2013. Ўқилди: 3999 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Биринчилик баҳсларининг 13-турида “Шердор” жамоасини 5:1 ҳисобида мағлуб этган “Андижон” олий лига йўлланмасини муддатидан аввал ҳал этди.
Киритилди: 12:11, 15.10.2013. Ўқилди: 4064 марта. Фикрлар сони: 9 та.
“Машъал” жамоасидан кейин “Андижон” ҳам олий лига масаласини муддатидан олдин ҳал қилди. Биринчилик баҳсларининг 13-турида андижонликлар “Шердор” жамоасини қабул қилиб 5:1 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 12:04, 15.10.2013. Ўқилди: 3232 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Чемпионлар Лигаси учрашувлари ҳам ўзининг қизғин палласига кирди. Ҳар биримиз футбол деб аталмиш мўжизавий ўйинга бефарқ эмас эканмиз, «кўҳна қитъа»даги ҳар бир матчни катта қизиқиш билан томоша қиламиз.
Киритилди: 08:39, 15.10.2013. Ўқилди: 3556 марта. Фикрлар сони: 14 та.
«Ғаллакор-Автомобилчи» футболчилари Ўзбекистон Биринчилиги биринчи босқичида 9-12-ўринларни эгаллаган жамоалар ўртасидаги иккинчи босқич мусобақаларида кетма-кет иккинчи ғалабани қўлга киритди.
Киритилди: 08:34, 15.10.2013. Ўқилди: 3273 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон Профессионал Футбол лигаси Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич учрашувлари якунига етишига уч тур қолганида Олий Лига йўлланмасини қўлга киритган «Андижон» ПФК номига табрик телеграммасини жўнатди.
Киритилди: 08:32, 15.10.2013. Ўқилди: 3523 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич доирасидаги сўнгги икки тур учрашувларини бир вақтда бошлаш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Киритилди: 08:04, 15.10.2013. Ўқилди: 3579 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Махачқалъанинг "Анжи" клуби юзага келган танаффусдан фойдаланиб, Ироқнинг "Нафт ал-Жануб" клуби билан назорат учрашувини ўтказди.
Киритилди: 22:07, 14.10.2013. Ўқилди: 7765 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Киритилди: 19:09, 14.10.2013. Ўқилди: 3583 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси шифокори Аброр Пирриев “Интерфутбол” газетаси мухбири Зафар Қосимовга интервью бериб, спорт ва футболнинг саломатликка таъсири ва спортчилар амал қилиши лозим бўлган айрим қонун-қоидалар ҳақида гапириб берган.
Киритилди: 17:16, 14.10.2013. Ўқилди: 6237 марта. Фикрлар сони: 17 та.
ЦСКА (Москва), «Нефтяник» (ҳозирги «Нефтчи»), «Атласчи» ва Малайзияни «Гилеком» жамоаларида муваффақиятли тўп сурган Олег Буровни кўпчилик мухлислар яхши эслашади.
Киритилди: 16:46, 14.10.2013. Ўқилди: 5295 марта. Фикрлар сони: 11 та.
16 октябрь куни Биринчи лига иккинчи босқичининг 14-тур баҳслари бўлиб ўтади. Ушбу баҳсларга қуйидаги ҳакам ва назоратчилар тайинланишди.
Киритилди: 16:14, 14.10.2013. Ўқилди: 3313 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Биринчи лиганинг 14-туридан ўрин олган, 16 октябрь куни бўлиб ўтиши лозим бўлган “Истиқлол” – “Машъал” ўйини бошқа муддатга қолдирилди.
Киритилди: 16:10, 14.10.2013. Ўқилди: 3529 марта. Фикрлар сони: 2 та.
18 октябрь куни Олий лиганинг 22-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Бу баҳсларга қуйидаги ҳакам, назоратчи ва комиссарлар тайинланишди.
Киритилди: 16:01, 14.10.2013. Ўқилди: 3935 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Инглизларда “Whynot?” (Почему нет?) ибораси бор. Маълум фараз учун асослар келтиришга эринсангиз, шу саволни берасиз ва қарши аргументлар талаб қиласиз. Албатта, асос келтиришдан кўра, инкор қилиш осонроқ, тўғрими?
Киритилди: 15:19, 14.10.2013. Ўқилди: 7222 марта. Фикрлар сони: 35 та.
Чемпионлар Лигаси учрашувлари ҳам ўзининг қизғин палласига кирди. Ҳар биримиз футбол деб аталмиш мўжизавий ўйинга бефарқ эмас эканмиз, "кўҳна қитъа"даги ҳар бир матчни катта қизиқиш билан томоша қиламиз.
Киритилди: 10:20, 14.10.2013. Ўқилди: 5313 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Ўзбекистон Биринчилиги биринчи босқичида 9-12-ўринларни эгаллаган жамоалар ўртасидаги иккинчи босқич мусобақаларида кетма-кет учта ғалабани қўлга киритган «Локомотив-БФК» 5-турда «Бунёдкор-2»га 5:3 ҳисобида имкониятни бой берди.
Киритилди: 23:02, 13.10.2013. Ўқилди: 3570 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Мамлакатимизнинг амалдаги чемпиони "Пахтакор" 13 октябрь куни Қибрайда "Олмалиқ" клубига қарши назорат учрашувини ўтказди.
Киритилди: 22:52, 13.10.2013. Ўқилди: 3653 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Бугун Ўзбекистон Биринчи лигаси иккинчи босқичи доирасида 13-тур ўйинлари бўлиб ўтди. Унда қуйидаги натижалар қайд этилди.
Киритилди: 20:46, 13.10.2013. Ўқилди: 3465 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Уч ўйиндан бери ғалаба нелигини билмай келаётган «Оқ-тепа» бугун ниҳоят рақибидан устун келди.
Киритилди: 19:27, 13.10.2013. Ўқилди: 3756 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Хотира-79» футбочлилари Ўзбекистон Биринчилиги биринчи босқичида 9-12-ўринларни эгаллаган жамоалар ўртасидаги иккинчи босқич ўйинларида биринчи марта очко йўқотди.
Киритилди: 19:14, 13.10.2013. Ўқилди: 3489 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Бугун Ўзбекистон биринчилиги иккинчи босқичнинг 13-тур учрашувлари бўлиб ўтди. Ўз майдонида Самарқанднинг “Шердор” жамоасини қабул қилган андижонликлар учун бу ўйин ўзгача аҳамият касб этарди.
Киритилди: 19:07, 13.10.2013. Ўқилди: 4563 марта. Фикрлар сони: 27 та.
Аввал хабар берганимиздек, бугун "Насаф” жамоаси "Марказий" стадионда Зарафшоннинг "Қизилқум" жамоаси билан назорат учрашуви ўтказди. Ушбу учрашувда "аждарлар" 3:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 19:01, 13.10.2013. Ўқилди: 3320 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Футзал бўйича XVIII Ўзбекистон Чемпионатида иштирок этадиган Самарқанднинг “Нафис” жамоаси таркибига бир қатор янги ўйинчилар келиб қўшилишди.
Киритилди: 16:22, 13.10.2013. Ўқилди: 3833 марта. Фикрлар сони: 1 та.
14 октябрдан футзал бўйича 18-Ўзбекистон чемпионатига старт берилади. Биринчи босқичнинг 1-тур ўйинлари пойтахтимиздаги "Ўзбекистон" спорт мажмуасида бўлиб ўтади. 1-тур учрашувлари 19 октябргача давом этади.
Киритилди: 16:02, 13.10.2013. Ўқилди: 3541 марта. Фикрлар сони: 1 та.