Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Тошкентдаги йиғинини якунлади
Дилшод Нуралиев бош мураббийлигидаги Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Тошкент шаҳридаги йиғинини якунлади.
Киритилди: 11:40, 29.07.2013. Ўқилди: 4275 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Павленко «Оқ-тепа»га қайтди
Иқтидорли ярим ҳимоячиси Никита Павленко яна "Оқ-тепа"га қўшилди.
Киритилди: 11:38, 29.07.2013. Ўқилди: 3393 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Назорат ўйини. «Динамо» - «Олмалиқ» - 1:1
Тошкентда ўтказилган йиғин доирасида 28 июль куни «Динамо» сўнгги назорат учрашувини «Олмалиқ» клубига қарши ўтказди.
Киритилди: 11:34, 29.07.2013. Ўқилди: 3272 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Насаф» бугун Тошкентга ташриф буюради
Ўзингизга маълум, эртага, яъни 30 июль куни Ўзбекистон Кубоги ярим финалининг дастлабки учрашуви Тошкент шаҳрида "Пахтакор" ва "Насаф" жамоалари ўртасида бўлиб ўтади.
Киритилди: 09:30, 29.07.2013. Ўқилди: 6212 марта. Фикрлар сони: 123 та.
«НБУ-Осиё» «Шўртан» билан дуранг ўйнади, «Сўғдиёна»ни мағлуб этди
27 июль куни Ғузорнинг «Шўртан» клуби Ўзбекистон Биринчилиги вакили – «НБУ-Осиё» билан назорат ўйини ўтказди. Бу ҳақда Қашқадарё клуби расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 09:20, 29.07.2013. Ўқилди: 3486 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Шўртан»га Инилеев ёки Ҳакимов бош мураббий бўлади
Олий Лига иккинчи давра ўйинларига Тошкентда тайёргарлик кўраётган Ғузорнинг «Шўртан» жамоаси таркибида баъзи ўзгаришлар юз бермоқда. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 09:18, 29.07.2013. Ўқилди: 4065 марта. Фикрлар сони: 7 та.
«Қизилқум» иккинчи даврани Навоийда ўтказади
«Қизилқум» жамоаси иккинчи давра баҳсларига тайёргарликнинг иккинчи босқичини Навоий шаҳрида давом эттиряпти. Ўқув-машғулот йиғинида ўттиз нафарга яқин футболчи қатнашмоқда, дея хабар бермоқда клуб расмий сайти.
Киритилди: 09:04, 29.07.2013. Ўқилди: 3760 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Андижон» «Нефтчи» ёшларига имкониятни бой берди
Кеча "Андижон" ёзги танаффусдаги дастлабки назорат учрашувини ўтказди. Азамат Абдураимов шогирдлари “Соғлом авлод” стадионида “Нефтчи” ўринбосарларига қарши майдонга тушишди.
Киритилди: 09:00, 29.07.2013. Ўқилди: 3615 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Мухлис мақоласи: «Сифатли трансляция кўргимиз келади»
Ўзбек футболи атрофидаги охирги вокеалар ва футболимиз ривожи учун билдирилаётган кўплаб фикрларни кузатиб, мен ҳам бир мухлис сифатида ўз фикримни айтмокчиман...
Киритилди: 00:38, 29.07.2013. Ўқилди: 8539 марта. Фикрлар сони: 48 та.
«Иртиш» мағлубиятга учради
Молиявий қийинчиликларни бошидан кечираётган "Иртиш" жамоаси навбатдаги турда мағлубият аламини тортишга мажбур бўлди. "Қайрат" меҳмони бўлган Талғат Байсуфинов шогирдлари 2:3 ҳисобида имкониятни бой беришди.
Киритилди: 21:34, 28.07.2013. Ўқилди: 3676 марта. Фикрлар сони: 3 та.
«Актобе» Кападзе ва Гейнрихга дам берди
Қозоғистоннинг «Актобе» клуби бугун Чимкентда "Ордабаси" меҳмони бўлди. Ушбу баҳсга актобеликлар етакчи футболчиларни олиб боришмади, жумладан, ўзбекистонлик Кападзе ва Гейнрихни ҳам.
Киритилди: 20:58, 28.07.2013. Ўқилди: 3719 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Санжар Турсунов «Газовик» сафида дебют қилди
Оренбургнинг «Газовик» клуби Россия Биринчи дивизионининг 5-турида мусобақада 100 фоизлик кўрсаткич билан пешқадамлик қилаётган Туланинг "Арсенал" жамоасини қабул қилди.
Киритилди: 20:52, 28.07.2013. Ўқилди: 5428 марта. Фикрлар сони: 9 та.
«Гулистон»: Тажрибалилар кетди, ёшлар келди
Давралар оралиғида “Гулистон” таркибида бир қатор йўқотишлар кузатилди. Жумладан, тажрибали ҳужумчи Носирбек Отақўзиев ва дарвозабон Хислат Чилматов кейинги фаолиятларини “Нефтчи”да давом эттиришади.
Киритилди: 18:12, 28.07.2013. Ўқилди: 4347 марта. Фикрлар сони: 3 та.
«Навбаҳор» «Машъал»га ҳам ютқазди
"Навбаҳор"  Тошкентдаги йиғинни якунлади. Машғулотлар сўнггида эса Муборакнинг «Машъал» клуби билан куч синашилди. Якунда «газчилар» 2:0 ҳисобидаги ғалабани қўлга киритишди.
Киритилди: 18:05, 28.07.2013. Ўқилди: 3227 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кубок сари кураш давом этади
30 июль, сешанба куни "Пахтакор" Ўзбекистон Кубоги ярим финал биринчи ўйинида "Насаф"ни қабул қилади.
Киритилди: 17:31, 28.07.2013. Ўқилди: 5196 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Миржалол Қосимов «Бунёдкор»дан кетиши керак!
«Футбол шарҳи» кўрсатувида ЎФФ президенти Мираброр Усмонов 2012 йил июнда М.Қосимов терма жамоа рулига тайинлангач, ораларида суҳбат бўлиб ўтгани, футболимизда жуда кўплаб иқтидорли ёшлар етишиб келаётгани
Киритилди: 17:29, 28.07.2013. Ўқилди: 14501 марта. Фикрлар сони: 121 та.
Ўзбекистон кубоги ярим финал баҳсларини ФИФА ҳакамлари бошқаришади
30 ва 31 июль кунлари бўлиб ўтадиган Ўзбекистон кубоги ярим финал дастлабки ўйинларини ФИФА ҳакамлари — Валентин Коваленко ва Владислав Цетлин бошчилигидаги гуруҳлар бошқариб боришади.
Киритилди: 15:51, 28.07.2013. Ўқилди: 7417 марта. Фикрлар сони: 7 та.
«Нефтчи» Тошкентдаги йиғинни якунлади
Фарғонанинг «Нефтчи» футболчилари Тошкентдаги йиғинни якунлаб, Фарғонага қайтиб келишди. Мураббийлар штаби ўйинчиларга қисқа таътил беришга қарор қилишди. Энди футболчилар 30 июль куни клуб қароргоҳига тўпланишади.
Киритилди: 15:12, 28.07.2013. Ўқилди: 3329 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Назорат учрашуви: «Сўғдиёна» - «Нефтчи» 3:2
Жиззахнинг «Сўғдиёна» клуби ўзининг сўнгги назорат учрашувида ғалаба қозонди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 15:03, 28.07.2013. Ўқилди: 3383 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Москва дербисини Денисов асосий таркибда бошлайди
Яна бир неча дақиқалардан кейин Россия Премьер-лигаси 3-туридан ўрин олган "Локомотив" ва ЦСКА жамоалари ўртасидаги баҳс бошланади.
Киритилди: 14:13, 28.07.2013. Ўқилди: 3326 марта. Фикрлар сони: 6 та.
«Нефтчи» расмий сайти клуб ҳақидаги нотўғри хабар учун узр сўради
Кеча хабар берганимиздек, “Нефтчи” футболчилари Тошкентдаги йиғинни якунлаб, Фарғонага қайтиб келишди. Мураббийлар штаби ўйинчиларга қисқа таътил беришга қарор қилишди.
Киритилди: 13:29, 28.07.2013. Ўқилди: 5423 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Максим Шацких: «Пенальти тепишдан олдин қайси бурчакка йўналтиришни аниқ биламан»
Максим Шацких Украина Премьер-лигаси навбатдаги турида "Арсенал"нинг ғалабасига улкан ҳисса қўшди. у "Карпати" дарвозасига пенальтидан гол урган бўлса, иккинчи голга ҳаммуаллифлик қилди.
Киритилди: 12:26, 28.07.2013. Ўқилди: 3512 марта. Фикрлар сони: 5 та.
«Газовик» Санжар Турсуновни Биринчи дивизонга «заявка» қилди
Оренбургнинг "Газовик" клуби расмий сайти орқали бугун Санжар Турсуновни ўз сафига қўшиб олганини маълум қилди. Шунингдек, футболчи Биринчи дивизион учун "заявка" қилинди.
Киритилди: 11:43, 28.07.2013. Ўқилди: 3773 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Мамажонов «Оқ-тепа»ни тарк этмаган
Биринчи босқичда «Оқ-тепа»нинг энг яхши ўйинчиларидан бири бўлган ҳимоячи Азамат Мамажонов клубни тарк этгани йўқ.
Киритилди: 10:48, 28.07.2013. Ўқилди: 3281 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шацких «Арсенал»нинг ғалабасига ҳисса қўшди
Украина чемпионатининг 3-тур учрашувлари бўлиб ўтди. Ҳамюртимиз Максим Шацких ҳаракат қилувчи «Арсенал» жамоаси «Карпати» меҳмони бўлган ҳолда 2:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 00:01, 28.07.2013. Ўқилди: 4711 марта. Фикрлар сони: 5 та.