Аввал хабар қилганимиздек, ҳимоячимиз Умарбек Эшмуродов жамоамиздаги фаолиятини яна давом эттиради.
Янги йил кириб келмай туриб икки футболчи масаласи яхшигина муҳокама бўлди: Акром Комилов ва Азиз Турғунбоев.
Маълумки, 5 январь куни БААда Осиё Кубоги мусобақаси расман старт олади.
Наманганнинг “Навбаҳор” клуби якунига етган мавсумда 14 йиллик танаффусдан кейин яна совриндорлар сафидан ўрин олиб, бронза медали соҳибига айланди.
Қашқадарё вилоятида, жумладан “Насаф” футбол мактабида фаолият юритаётган мураббийларга ОФКнинг “В” тоифасидаги лицензиялари топширилди. Тадбир “Насаф” ФМда бўлиб ўтди.
Наманганнинг “Навбаҳор” жамоаси янги мавсум ҳозирлигини аллақачон бошлаб юборди.
FUTBOL TV телеканали, бугун 24 декабрь куни қуйидаги кўрсатувларни эфирга узатади:
Муҳокама ва мунозараларга йўл очган Ўзбекистон Суперлигаси тугагач, клублар қисқа муддатли танаффусга чиққанди.
БАА майдонларида ўтадиган қитъанинг нуфузли мусобақасига ҳам оз вақт қолмоқда.
Аввал хабар берганимиздек, “Андижон” футбол клубида мамлакатимизнинг таниқли мутахассисларидан бири Виктор Жалилов фаолият юрита бошлади.
Аввалроқ, ўтган мавсумни “Бухоро” сафида ўтказган тажрибали ярим ҳимоячи Санъат Шихов “Навбаҳор” билан шартнома имзоалагани ҳақида хабарлар тарқалганди.
Ўзбек футболида «Бунёдкор» клуби ва табиийки, академиясининг ўрни бўлакча.
Бугун “Қўқон-1912” жамоасининг етакчи ўйинчиларидан бири Мурод Холмуҳаммедовнинг туғилган куни.
Япония қуйи лигасига ўзбекистонлик футболчининг бораётгани кўпчиликка ёқмаган кўринади. «Шарманда» деб ёзаётганларга кўпроқ дуч келдим.
21 декабрь куни Андижон шаҳрида академияларнинг спорт ишлари бўйича директор ўринбосарлари ҳамда таҳлилчилари учун ўқув-семинари бошлангани ҳақида аввал хабар бериб ўтгандик.
Ўзбекистон футбол ассоциациясининг 2018 йилги тақвим режасига асосан жорий йилнинг 20 декабрь куни Жиззах шаҳрида U-16 ёшли ўсмирлар ўртасида мини-футбол бўйича Ўзбекистон Кубоги мусобақаси бошлангани ҳақида аввал хабар бериб ўтгандик.