«Андижон» жамоаси 17 октябрь куни “Бобур арена”да «Шўртан»ни қабул қилади.
Киритилди: 22:03, 12.10.2025. Ўқилди: 770 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда «Сўғдиёна» - «Динамо» ўртасидаги ўртоқлик учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 22:43, 11.10.2025. Ўқилди: 784 марта. Фикрлар сони: 0 та.
ФИФА кунларида миллий жамоалар ўйинлари сабабли Суперлигада икки ҳафталик танаффус юзага келган.
Киритилди: 17:47, 10.10.2025. Ўқилди: 890 марта. Фикрлар сони: 0 та.
«Шўртан» футбол клуби мураббийлар штабида ўзгариш рўй берди.
Киритилди: 15:08, 05.10.2025. Ўқилди: 1092 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2022 йилдан буён «Нефтчи» футбол клуби бош мураббийи лавозимида фаолият юритиб келаётган украиналик тажрибали мутахассис Виталий Левченко 5 октябрь куни бўлиб ўтадиган «Нефтчи»-«Андижон» беллашувида 100-расмий учрашувини нишонлайди.
Киритилди: 09:31, 05.10.2025. Ўқилди: 646 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси қошидаги Футболчилар мақоми ва ўтиши бўйича қўмитанинг сентябрь ойи охиридаги йиғилишида "Нефтчи" клубининг футболчи Сардор Абдураимов ҳамда дарвозабонлар мураббийи Денис Иванков олдидаги қарздорликлари мавжудлиги тасдиқланди.
Киритилди: 13:31, 03.10.2025. Ўқилди: 1472 марта. Фикрлар сони: 5 та.
«Нефтчи» клубида муҳим тайинлов амалга оширилди.
Киритилди: 22:01, 02.10.2025. Ўқилди: 1306 марта. Фикрлар сони: 3 та.
«Навбаҳор лочинлари» футбол клуби ва футболчи Шаҳзодбек Убайдуллаев ўртасидаги меҳнат шартномаси футболчининг ташаббуси билан бир томонлама бекор қилингани ЎФА қўмитаси томонидан тасдиқланди.
Киритилди: 14:42, 29.09.2025. Ўқилди: 1469 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Навбаҳор”да Сергей Лушан ўрнини Шерзод Жўраев эгаллади.
Киритилди: 20:09, 25.09.2025. Ўқилди: 3254 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Фарғона футболи тарихида янги саҳифа очилмоқда. 1 октябрь куни «Нефтчи» академияси ўз фаолиятини расман бошлайди.
Киритилди: 06:25, 20.09.2025. Ўқилди: 1330 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жорий мавсум бошидан бери «Қизилқум» таркибида ҳаракат қилиб келаётган ҳимоячи Дилшод Комилов билан тузилган меҳнат шартномаси клуб раҳбарияти қарори билан бир томонлама бекор қилинди.
Киритилди: 19:09, 17.09.2025. Ўқилди: 1948 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Александр Хомяков "Бухоро" бош мураббийи этиб тайинланди. Бу ҳақда клуб телеграм-канали хабар берди.
Киритилди: 17:55, 16.09.2025. Ўқилди: 2662 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Маълумки, "Андижон" 17 сентябрь куни Осиё Чемпионлар лигаси 2 мусобақасининг "B" гуруҳи доирасидаги 1-тур ўйинини Туркманистонда "Аркадаг" клубига қарши ўтказади.
Киритилди: 12:10, 15.09.2025. Ўқилди: 900 марта. Фикрлар сони: 0 та.
"Пахтакор" ҳимоячиси Муҳаммадрасул Абдумажидов Бельгиянинг "Стандард" клуби клуби аъзосига айланиши кутилаётганди.
Киритилди: 23:24, 09.09.2025. Ўқилди: 2241 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Қашқадарё вилояти ҳокими бошчилигидаги вилоят раҳбарлари кеча Чемпионлар Лигаси Элит мусобақаси старти олдидан “Насаф” жамоаси билан учрашди.
Киритилди: 06:53, 08.09.2025. Ўқилди: 1140 марта. Фикрлар сони: 0 та.
«Локомотив» клуби кейинги мавсумга тайёргарликни ҳозирдан бошлаб юборган.
Киритилди: 21:51, 07.09.2025. Ўқилди: 1158 марта. Фикрлар сони: 0 та.
«Пахтакор» стадиони майсаси ўйинларни ўтказиш учун тайёр ҳолатга келтирилди.
Киритилди: 10:19, 07.09.2025. Ўқилди: 2782 марта. Фикрлар сони: 7 та.
6 сентябр куни Самарқандда собиқ футболчи Муҳсин Муҳаммадиевни қўллаб-қувватлаш мақсадида “Динамо” ҳамда Ўзбекистон миллий жамоаси собиқ юлдузлари иштирокидаги “Муҳсин, биз сен билан” хайрия ўйини ўтказилди.
Киритилди: 06:28, 07.09.2025. Ўқилди: 659 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Эртага, 6 сентябр, шанба куни Самарқандда «Динамо» жамоаси фахрий ўйинчилари ва Ўзбекистон миллий жамоаси собиқ футболчилари иштирокида катта хайрия ўйини ўтказилади.
Киритилди: 16:13, 05.09.2025. Ўқилди: 741 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жорий йилнинг 12 августида Ўзбекистон футбол ассоциацияси Футболчиларнинг мақоми ва ўтиши бўйича қўмитасининг йиғилиши бўлиб ўтди.
Киритилди: 23:30, 03.09.2025. Ўқилди: 1461 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Сўнгги йилларда «Олмалиқ КМК» АЖ болалар футболига алоҳида эътибор қаратиб келмоқда.
Киритилди: 17:17, 27.08.2025. Ўқилди: 683 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Суперлига 20-туридан ўрин олган "Сўғдиёна" — "Динамо" учрашуви якунлангач, "Динамо" клуби ҳакамлик юзасидан расмий шикоят аризаси киритганди.
Киритилди: 13:29, 22.08.2025. Ўқилди: 1497 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Футболчилик фаолиятининг кўп қисмини «Бунёдкор» сафида ўтказган Лутфулла Тўраев яна «қалдирғочлар» сафига қайтди, фақат мураббий сифатида.
Киритилди: 11:59, 22.08.2025. Ўқилди: 1361 марта. Фикрлар сони: 0 та.
«Андижон» клуби ҳам Осиё футболи жамоатчилиги томонидан охирги пайтларда тез-тез эътироф этилмоқда.
Киритилди: 23:01, 16.08.2025. Ўқилди: 1112 марта. Фикрлар сони: 0 та.
ОЧЛ 2 мусобақасининг гуруҳ босқичига қуръа ташланганидан сўнг ОФК бош котибининг ўринбосари, мусобақаларни ўтказиш бошқармаси бошлиғи жаноб Шин Ман Гил билан «Андижон» клуби раҳбарияти ўртасида яқиндан танишув бўлиб ўтди.
Киритилди: 12:08, 16.08.2025. Ўқилди: 463 марта. Фикрлар сони: 0 та.