Ilhom Mo‘minjonov: «Pressing evaziga 2ta gol urib oldik»
"Neftchi" bosh murabbiyi Ilhom Mo‘minjonov Pro-liganing 3-turi doirasida bo‘lib o‘tgan "Istiqlol"ga qarshi o‘yin (2:0) borasida o‘z fikrini bildirib o‘tdi.
"Bugungi raqibimizni o‘rganib chiqqan holda o‘yinga tayyorgarlik ko‘rdik. Raqibimiz tarkibida iqtidorli ijrochilar harakatlanishdi. Lekin biz yuqori pressing qo‘llab, 25-daqiqaga kelib 2 ta gol kiritishga erishdik. Shundan keyin futbolchilarimiz biroz bo‘shashishdi va birinchi bo‘lim oxirida to‘p nazorati "Istiqlol" jamoasiga o‘tdi.
Ikkinchi bo‘limda yigitlarimizning o‘yini ancha faollashib, bir qancha xavfli vaziyatlarni yaratdik. Lekin, bundan unumli foydalana olmagan bo‘lsakda, yakunda 2:0 hisobida g‘alaba qozondik va bu g‘alaba bilan barcha muxlislarimizni tabriklab qolaman.
Jamoamiz tarkibida 25 futbolchi ro‘yxatdan o‘tgan va ularning har biri bir xil saviyaga ega. Hozirgi kunda jamoada raqobat ancha kuchli. Shuning uchun, kimdir jismoniy, yana kimdir taktik va ruhiy jihatdan tayyor bo‘lsa, o‘sha o‘yinchilar maydonda harakatlanmoqda.
Chempionatimiz hali uzoq davom etadi. Otabek Zokirov, Abdul Aziz Yusupov va qaydnomaga kiritilmagan qolgan o‘yinchilar hali bizga ko‘p yordam berishadi.
Birinchi o‘yinda e’tibor bergan bo‘lsangiz dastlabki 30 daqiqada yuqori pressing qo‘llab, 3ta gol kiritishimiz kerak edi. Yangiyerdagi o‘yinda ham aynan pressing usulini qo‘llab tezkor gol urdik. To‘g‘ri, keyinchalik gol kirita olmagan bo‘lsak ham ko‘pgina golli vaziyatlarni yaratishga erishdik va hisobni yirik ko‘rinishiga olib kelishimiz mumkin edi.
Afsuski, bugun hujumchimiz Marko Obradovich gol ura olmadi, lekin keyingi uchrashuvlarda unga albatta omad kulib boqadi, deb umid qilib qolamiz", — dedi Mo‘minjonov.
"Neftchi" FK matbuot xizmati
Kiritildi: 23:18, 06.04.2021.
O'qildi: 1666 marta.