Perishich: "Xorvatiya JCH-2022da eng yaxshi jamoani mag‘lub etdi"
Xorvatiya terma jamoasi hujumchisi Ivan Perishich jamoasining JCH-2022 1/4 finalida Braziliya termasi bilan o‘yindagi g‘alabasi (1:1, penaltilar bo‘yicha 4:2) haqida fikr bildirdi.
“Endi biz ikkita yarim finalda ishtirok etmoqdamiz - Jahon chempionati va bir necha oydan keyin Millatlar ligasida kuchli to‘rtlikda o‘ynaymiz. Biz haqiqatan ham ajoyib kunlarni yashayapmiz. Siz faqat davom etishingiz kerak. Biz bu o‘yinni imkon qadar tezroq unutishimiz kerak, garchi biz turnirning eng yaxshi jamoasini yutgan bo‘lsak ham.
Yarim finalgacha bor-yo‘g‘i to‘rt kun bor, bayramga ko‘p kuch sarflamasdan, bor e’tiborimizni yangi raqibga qaratishimiz kerak. Xuddi shu ruhda davom etsak, hech bo‘lmaganda finaldagi ishtirokimizni takrorlay olamiz deb o‘ylayman. Hammasi o‘zimizga bog‘liq, biz har kuni yaxshi mashq qilishimiz, diqqatimizni jamlashimiz va o‘z o‘yinimizni o‘tkazishimiz kerak", - deya Perishichning so‘zlarini keltiradi Sportske Novosti.
Kiritildi: 12:03, 10.12.2022.
O'qildi: 2132 marta.