Arteta: "Standart vaziyatlardan foydalanishga harakat qilamiz"
"Arsenal" bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoasi standart vaziyatlardan samarali foydalanishga qaytishiga ishonmoqda.
Ushbu mavsum boshida standartlar "Arsenal" uchun ajoyib qurol bo‘ldi. "Kanonirlar" burchak to‘plarini ayniqsa yaxshi bajarishdi.
"Rojdestvo bayrami"dan beri "Arsenal" standart vaziyatlardan gol urishi qiyinlashdi, ammo Arteta bu vaqtinchalik ekanligiga amin.
"Buning bir qancha sabablari bor. Ba’zi o‘yinlarda ko‘plab vaziyatlar va lahzalarni yaratdik, ba’zilarida esa o‘z darajamizda emas edik.
Ba’zida bu to‘p oshirish borasida, goh vaqt, goh ijro haqida. Shunda raqib katta rol o‘ynaydi. Ular himoyalanishni biladilar, bunga juda yaxshi tayyorgarlik ko‘rishadi, chunki ular belgilangan donalarda xavfli ekanligimizni bilishadi.
Ikki yoki uch kun oldin (PSVga qarshi) standartlarni juda yaxshi bajardik, "Notingem Forest"ga qarshi ham yaxshi foydalandik. Bu keladi, lekin biz juda qat’iyatli bo‘lishimiz kerak", - dedi Arteta The Independent bilan suhbatda.
Kiritildi: 12:51, 08.03.2025.
O'qildi: 429 marta.