"Bavariya", "Real" va Germaniya terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Toni Kroos uning professional futbolchilik faoliyati davomida asosiy motivasiya manbai kim ekanligini aytdi.
"Albatta, mening oilam. Lekin bugun bu yerda o‘tirishimning asosiy sababi va erishganlarimning barchasi - bu otam. U mendan o‘ynashga qaror qilsam, hamma narsa qilishim kerakligini talab qildi. Har bir o‘yindan keyin unga qo‘ng‘iroq qildim va u menga nima qilishim kerakligini aytdi. 15 yoshimda va 36 yoshimda", - deydi Kroos.
Yarim himoyachi 754 ta rasmiy o‘yinda 73 ta gol urgan va 166 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Kroos klubdagi faoliyati davomida 33 ta sovrinni qo‘lga kiritdi, shu jumladan, 6 ta Chempionlar ligasidagi g‘alaba.
Kroos Germaniya terma jamoasi bilan 114 ta o‘yinda 17 ta gol urdi va 21 ta golli uzatmani amalga oshirdi va 2014 yilgi jahon chempionatida g‘olib chiqdi.