"Бавария", "Реал" ва Германия терма жамоасининг собиқ ярим ҳимоячиси Тони Кроос унинг профессионал футболчилик фаолияти давомида асосий мотивация манбаи ким эканлигини айтди.
"Албатта, менинг оилам. Лекин бугун бу ерда ўтиришимнинг асосий сабаби ва эришганларимнинг барчаси - бу отам. У мендан ўйнашга қарор қилсам, ҳамма нарса қилишим кераклигини талаб қилди. Ҳар бир ўйиндан кейин унга қўнғироқ қилдим ва у менга нима қилишим кераклигини айтди. 15 ёшимда ва 36 ёшимда", - дейди Кроос.
Ярим ҳимоячи 754 та расмий ўйинда 73 та гол урган ва 166 та голли узатмани амалга оширган. Кроос клубдаги фаолияти давомида 33 та совринни қўлга киритди, шу жумладан, 6 та Чемпионлар лигасидаги ғалаба.
Кроос Германия терма жамоаси билан 114 та ўйинда 17 та гол урди ва 21 та голли узатмани амалга оширди ва 2014 йилги жаҳон чемпионатида ғолиб чиқди.