Angliya terma jamoasi sardori Xarri Keyn o‘zi yangilamoqchi bo‘lgan navbatdagi rekordni aytdi.
31 yoshli Keyn dushanba kuni Latviyaga qarshi o‘yinda o‘zining milliy terma jamoadagi 71-golini urib, Angliya terma jamoasi tarixidagi eng yaxshi to‘purarga aylandi.
"Bavariya" hujumchisi xalqaro faoliyatini yakunlash haqida xayoliga ham keltirmayapti va Angliya terma jamoasi uchun o‘yinlar soni bo‘yicha yangi rekord o‘rnatish imkoniyati borligini his qilmoqda.
Hozirda bu rekord Piter Shiltonga tegishli (125), Keyn esa 20 o‘yin ortda qolmoqda.
"Men buni amalga oshirish mumkin deb o‘ylayman. Albatta, ha. Men Angliya terma jamoasida imkon qadar uzoq vaqt o‘ynashni xohlayman. O‘yinlar birin-ketin o‘tadi. Xalqaro tanaffuslar birin-ketin keladi.
Albatta, jahon chempionati yo‘lida ko‘plab o‘yinlar bo‘ladi va umid qilamanki, turnirning o‘zida yana sakkizta o‘yin bo‘ladi.
Keling, kutamiz va ko‘ramiz. Bu narsalar mashaqqatli mehnatdan kelib chiqadi, siz jamoaning bir qismi bo‘lib qolishingiz kerak. 105 o‘yin o‘tkazish - bu o‘ziga xos narsa. Albatta, yana bir nechta o‘yin o‘ynashni xohlayman", - dedi Keyn Evening Standard bilan suhbatda.