“Локомотив”ни трансфер ойнасининг биринчи кунида уч нафар футболчи тарк этди
Тажрибали посбон Игнатий Нестеров “темирйўлчилар” таркибига 2014 йил келиб қўшилганди. У дастлабки беш мавсум жамоамиз шарафини ҳимоя қилиб уч бор ўзбекистон чемпиони, уч бор ўзбекистон Кубоги соҳиби, бир марта ўзбекистон Суперкубоги соҳиби каби совринларни қўлга киритди. Шунингдек, 2016 йил жамоамизнинг Осиё чемпионлар лигаси чорак финалга қадар боришида муносиб ҳисса қўшди.
ўтган йилнинг маʼлум бир қисмини Саудия Арабистонининг “Оҳод” клубида ўтказган Нестеров шундан сўнг яна “Локо”га қайтиб Суперлига охирги бешта турида “темирёʻлчилар” дарвозасини ҳимоя қилди. Нестеров бу йилги мавсумни ҳам “Локо” сафида бошлади ва жамоа сардори сифатида футболчиларни майдонга бошлаб чиқди. Лекин ёзги трансфер ойнаси пайти у жамоа алмаштиришга қарор қилди ва бу ниятини “Локомотив” ПФК раҳбарияти дарвозабон хоҳиш-истагидан келиб чиққан ҳолда қўллаб-қувватлади. Натижада ҳар икки томон розилиги билан Игнатий Нестеров шартномаси бекор қилиниб, моҳир дарвозабон эркин агент сифатида жамоамизни тарк этди.
Тажрибали ҳимоячи Даврон Ҳошимов ҳам “Локомотив” билан хайрлашди. Бир ярим мавсум клубимиз шарафини ҳимоя қилган Ҳошимов “Локо”нинг ўтган йил ўзбекистон чемпионатида кумуш медалларни қўлга киритишида муносиб ҳисса қўшди. Шунингдек, йил бошида жамоамизга қўшилган тажрибали ярим ҳимоячи Ойбек Қиличев ҳам “темирёʻлчилар”ни тарк этди. “Локомотив” ПФК ҳар учала футболчига клуб олдидаги хизматлари учун миннатдорчилик билдиради ҳамда уларнинг кейинги фаолиятида омад тилайди.
Манба: ФК "Локомотив"
Киритилди: 16:23, 10.08.2020.
Ўқилди: 8008 марта.