Англия терма жамоасининг собиқ ҳужумчиси Даррен Бент "Ливерпуль" мухлисларини ҳимоячи Трент Александер-Арнольдга нисбатан хуштакбозлик қилмасликка чақирди.
Бир кун аввал бир қанча нуфузли нашрлар Александр-Арнольднинг "Реал" билан 5 йиллик шартнома борасида келишиб олгани ҳақида хабар берган эди.
Александер-Арнольд мавсум охирида ўзининг болалигидаги клуби "Ливерпул"ни бепулга тарк этади ва Бент бу "қизиллар" мухлисларини хафа қилишини билади, аммо Даррен уларни жароҳатдан қайтганида Трентдан хафа бўлмасликка чақирди.
"Бундай нарсалар содир бўлади. Айтишингиз мумкинки, "Ливерпуль" уни бу ҳолатга келтириши учун масъул бўлди деб.
У "Ливерпуль" учун 340 дан ортиқ ўйин ўтказди, у ўзига хос истеъдод эгаси ва у ажойиб клубга боради.
Ҳа, у Европа футболидаги энг йирик клублардан бирини тарк этиб, "Реал Мадрид"га ўтмоқда, буни тушуна оламан.
Бу ҳар доим баҳсли бўлиб қолади ва мен ҳар доим шундай дейишим мумкин:" Сиз у учун нима қилганингизга қарасангиз, у сиз учун нима қилганига ҳам қаранг ва бу жуда кўп. У кўплаб голлар урди ва сизга ёрдам берди ва тарихингиздаги ҳақиқатан ҳам муваффақиятли даврнинг бир қисми бўлди. У сизнинг марҳаматингизсиз кетаётганини тушунаман, лекин уни хижолат қилманг. Кейинги ўйинда унга нисбатан ҳуштакбозлик қилманг" - деди Бент talkSPORT нашрига.