Асрор Алиқулов: «Бугун аввалги ўйиндан фарқли тарзда руҳий томонлама ютқаздик»
Суперлиганинг қолдирилган 1-туридан ўрин олган "Пахтакор" — "Машъал" (5:0) учрашувидан сўнг меҳмонлар бош мураббийи Асрор Алиқулов матбуот анжуманида иштирок этди.
Ўйин ҳақида
— Биринчи навбатда "Пахтакор"ни ғалаба билан табриклаймиз. Қолдирилган ўйин бўлса ҳам бу аслида мавсум старти эди. Мухлислардан бугунги натижа учун узр сўраймиз. Камчиликларимиз кўриниб қолди. Кўп жиҳатлар бўйича "Пахтакор"га ютқаздик.
— Баъзи жамоалар "Пахтакор"дан ҳайиқиб майдонга тушишади. Бугун руҳий устунлик мезбонларга устунлик бердими?
— Тўғри айтаяпсиз, бу руҳият билан боғлиқ. Биринчи ўйинимизда ҳам ҳаяжон сезилганди. Бугун аввалги ўйиндан фарқли тарзда руҳий томонлама ютқаздик. Айрим футболчиларга тажриба етишмади.
— Салифуни эрта алмаштирилишига сабаб нима? У қанчалик мавсумга тайёр?
— Салифуда жисмоний томонлама муаммолар бор. Бугун мезбонларнинг тезкор футболчиларини ёпишда улгурмай қолди. Шунингдек, унда жароҳат ҳам бор эди.
— Кейинги ўйин жамоанинг руҳий босимдан олиб чиқиб кетиш учун қандвй ишларни амалга оширмоқчисиз?
— Кўриб чиқиб, хулосалар қиламиз. Кейинги ўйин "Андижон" билан, уларга тўлиқ қаршилик кўрсатишга ҳаракат қиламиз. Бугун кўп футболчиларимизда ўйинга руҳан тайёр эмаслиги кўриниб қолди.
Манба: fcmashal.uz
Киритилди: 10:05, 03.04.2025.
Ўқилди: 467 марта.