Бугун “Универсиада-2016” спорт мусобақаларнинг футбол баҳслари старт олди.
Киритилди: 14:24, 27.05.2016. Ўқилди: 5037 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Муҳтарам Юртбошимиз Ислом Абдуғаниевич Каримовнинг “Универсида” спорт мусобақалари қатнашчиларига йўллаган табрикларини биз ёшлар – баркамол авлод вакиллари катта қизиқиш билан қарши олдик.
Киритилди: 11:39, 27.05.2016. Ўқилди: 4177 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун “Универсиада-2016” спорт мусобақалари доирасидаги футбол ўйинларига старт берилади.
Киритилди: 09:27, 27.05.2016. Ўқилди: 4594 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун “Универсида-2016” спорт мусобақалари доирасидаги бир қатор спорт турларига қуръа ташланди. Жумладан, футбол бўйича ғолиблик учун кураш олиб бораётган жамоалар ярим финалдаги ўз рақибларини билиб олдилар.
Киритилди: 09:18, 27.05.2016. Ўқилди: 4996 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча водий гавҳари бўлмиш гўзал Фарғонада – олий таълим муассасалари талабалари ўртасида “Универсиада – 2016” республика спорт мусобақалари бошланди.
Киритилди: 09:11, 27.05.2016. Ўқилди: 6554 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Фарғона Политехника институтида Ўзбекистон Футбол федерациясининг халқаро тоифадаги ҳаками, ФИФА рефериси, “Буюк хизматлари учун” ордени соҳиби Равшан Эрматов билан учрашув бўлиб ўтди.
Киритилди: 00:19, 27.05.2016. Ўқилди: 6481 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қадрли фарзандларим!
Ҳурматли ота-оналар, устоз-мураббийлар ва спорт мухлислари!
Киритилди: 22:04, 26.05.2016. Ўқилди: 3526 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Фарғона халқаро аэропортида “Универсиада — 2016” спорт мусобақалари иштирокчилари тантанали кутиб олинди.
Киритилди: 17:01, 26.05.2016. Ўқилди: 3715 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Аввал хабар бериб ўтганимиздек, бугун Фарғонада “Универсиада-2016” спорт мусобақаларининг финал босқичи старт олади. Бугун соат 19:00да “Истиқлол” стадионида спорт мусобақаларининг очилиш маросими бўлиб ўтади.
Киритилди: 10:42, 26.05.2016. Ўқилди: 3225 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маълумки, эртага Фарғонада уч босқичли ноёб спорт мусобақаларининг сўнгги бўғини – Универсиада баҳслари старт олади. Айни кунларда вилоятимизда ушбу спорт байрамига катта тайёргарлик кўрилмоқда.
Киритилди: 16:07, 25.05.2016. Ўқилди: 3242 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Фарғонада “Универсиада-2016” спорт мусобақасига катта тайёргарлик кўрилмоқда. Спорт мусобақалари ўтказиладиган 12 та спорт иншоотлари маҳоратли спортчиларни кутмоқда.
Киритилди: 09:00, 25.05.2016. Ўқилди: 4410 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2016 йил 26–29 май кунлари Фарғона шаҳрида олий ўқув юртлари талабалари ўртасида «Универсиада–2016» мусобақаларнинг финал босқичи бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:42, 20.05.2016. Ўқилди: 3313 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хоккей бўйича бўлиб ўтаётган жаҳон чемпионатининг барча ярим финалчилари номи маълум бўлди. Улар: АҚШ, Финляндия, Канада ва Россия.
Киритилди: 11:53, 20.05.2016. Ўқилди: 5687 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мамлакатимизда меҳмон бўлиб турган Бирлашган Араб Амирлиги велоспорт федерацияси президенти Осама Аҳмад ал-Шафат бошчилигидаги делегация бугун куннинг иккинчи ярмида Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитасига ташриф буюрди.
Киритилди: 23:12, 19.05.2016. Ўқилди: 3796 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2016 йил 26-29 май кунлари Фарғона шаҳрида олий ўқув юртлари талабалари ўртасида – “Универсиада – 2016” мусобақаларнинг финал босқичи бўлиб ўтади. Унда Тошкент шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси ва вилоятлардан жамоалар спортнинг 15 та тури бўйича беллашади.
Киритилди: 17:45, 19.05.2016. Ўқилди: 4444 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Мамлакатимиз Президенти Ислом Каримов спортни ривожлантиришга катта эътибор бераяпти. Мен ва юртдошларим қўлга киритаётган ғалабалар замирида мана шу ғамхўрлик ётади. Ўзбекистон ёшларининг бир вакили сифатида нуфузли халқаро мусобақаларда иштирок этиш ва Ватаним шаънини ҳимоя қилиш мен учун шарафдир”.
Киритилди: 12:32, 19.05.2016. Ўқилди: 4982 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Президентимиз Ислом Каримов раҳнамолигида болалар спортини ривожлантириш, соғлом турмуш тарзини тарғиб этишга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Киритилди: 12:11, 19.05.2016. Ўқилди: 4187 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 10:21, 17.05.2016. Ўқилди: 6725 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида дзюдо кураши бўйича ўтказилган Гран При турнири якунига етди.
Киритилди: 11:46, 16.05.2016. Ўқилди: 5504 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Баландликка сакраш секторида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилган Надия 1 м. 94 см. натижани қайд этди ва кумуш медаль билан бирга “Рио-2016” ўйинларининг йўлланмаси учун белгиланган меъёрни бажарди.
Киритилди: 11:38, 16.05.2016. Ўқилди: 3661 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Фарзандлар бахту саодати учун қайғуриб яшаш – халқимизга хос фазилат.
Киритилди: 10:59, 16.05.2016. Ўқилди: 3197 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Венгрия терма жамоаси хоккейчилари Россиянинг Москва ва Санкт-Петербургида бўлиб ўтаётган 2016 йилги жаҳон чемпионатида гуруҳ босқичида Беларусь жамоасини 5:2 ҳисобида шов-шувли ютдилар.
Киритилди: 23:21, 14.05.2016. Ўқилди: 4682 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бутунжаҳон бокс ассоциациясининг ўта оғир вазн тоифасида жаҳон чемпиони ўзбекистонлик Руслан Чагаев навбатдаги жангини пуэрторикалик Фрес Окендога қарши ўтказиши керак.
Киритилди: 17:03, 13.05.2016. Ўқилди: 11552 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Профессионал бокснинг Бутунжаҳон бокс уюшмаси (WBA) йўналиши бўйича ўти оғир вазндаги жаҳон чемпиони, ҳамюртимиз Руслан Чагаев шу йилнинг 5 мартида Россиянинг Грозний шаҳрида ўтказилган жангда чемпионлик камарини австралиялик Лукас Браунга бой берган эди.
Киритилди: 13:10, 13.05.2016. Ўқилди: 10166 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистонлик Жамшид Тўраев турникда икки бармоқ ёрдамида тортилиш бўйича Гиннеснинг жаҳон рекордини ўрнатди, деб хабар қилмоқда Гиннесс рекордлар сайти.
Киритилди: 12:18, 11.05.2016. Ўқилди: 10953 марта. Фикрлар сони: 3 та.