Хитойда бўлиб ўтаётган гимнастика бўйича жаҳон чемпионатида украиналик спортчи олтин медаль соҳиби бўлди. Бироқ мукофот топшириш чоғида Украина ўрнига Ўзбекистон мадҳияси янгради.
Sports.Uz портали буюк спортчи, машҳур англиялик профессионал боксчи Леннокс Льюис билан бўлган интервьюни ниҳоят мухлислар эътиборига ҳавола этмоқда.
Ҳиндистоннинг Пуна шаҳрида шахмат бўйича 20 ёшгача бўлган шахматчилар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида 7-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Шеннон Бриггс турли йўллар билан Владимир Кличкони рингга чақиришда давом этмоқда.
Швейцариялик теннисчи Рожер Федерер келаси ҳафтада эълон қилинадиган жаҳон рейтингида Раваэль Надални қувиб ўтиб, иккинчи ўринга кўтарилади. Бу ҳақда АТР расмий сайти хабар тарқатди.
2014 йилнинг 18-24 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида жисмоний имконияти чекланган спортчилар ўртасида ПараОсиё ўйинлари ўтказилади.
Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказилган XVII ёзги Осиё ўйинлари ҳам тарих саҳифасига битилди. Қитъанинг энг йирик спорт байрамида Ўзбекистон шарафини 291 нафар спортчи, спортнинг 32 турида ҳимоя қилди.
Сербиялик Новак Жокович China Open ATP турнирининг ярим финалида британиялик Энди Маррейни 6:3, 6:4 ҳисоблари билан мағлубиятга учратди.
Ўзбекистон делегацияси Осиё Ўйинларида сўнгги медални қўлга киритди. Каратэ баҳсларида иштирок этган Шаҳбоз Ахатов бронза медалига сазвор бўлди.
XVII Осиё Ўйинлари деярли якунига етди. Инчеондаги мусобақа бизни катта ҳаяжон остида ушлаб турди. Ўзбекистонлик спортчиларнинг медалларини, шоҳсупага кўтарилишларини, мадҳиямиз янграшини интизорлик билан кутдик.
Бокс бўйича финалга чиққан иккинчи спортчимиз ҳам ҳал қилувчи баҳсда мағлубиятга учради.
Бокс бўйича финалга чиққан икки спортчимиздан дастлабкиси ҳал қилувчи баҳсда мағлубиятга учради.
Осиё Ўйинларида бокс бўйича финал машқлари бошланди. Унга бўлган қизиқишни инобатга олиб, натижаларни онлайн режимда бериб борамиз.
Осиё Ўйинларининг сўнгги мусобақалар куни бошланди. Кун кумуш медаль билан бошланди. Аёллар ўртасида 61 кг.гача бўлган вазнда каратэ мусобақасида иштирок этган Барно Мирзаева финалгача чиқиб бориб, унда малайзлиялик спортчига ютқазди.
Осиё Ўйинлари ҳам якунига етиб қолди. 3 октябрь куни мусобақанинг сўнгги куни. Унда юртдошларимиз спортнинг бир нечта турларида медаллар учун кураш олиб борадилар.
Бугун бадиий гимнастика бўйича индивидуал баҳслар ўтказилди. Кеча бўлиб ўтган жамоавий баҳсларда олтин медални қўлга киритган қизларимиздан Жамила Раҳматова ва Анастасия Сердюкова яккалик мусобақасининг финал босқичига чиққанди.
Ўзбекистонлик каратэчи Ғофуржон Зоҳидов Осиё Ўйинларининг бронза медалини қўлга киритди.
Ўзбекистонлик енгил атлетикачи Иван Зайцев делегациямиз ҳисобига бронза медеалини тақдим этди.
Ўзбекистонлик енгил атлетикачи Светлана Радзивил делегациямиз ҳисобига тўққизинчи олтин медални келтирди.
Каратэ бўйича бугун ўз иштирокини бошлаган 3 нафар ўзбекистонлик спортчиларнинг барчаси илк босқичдаёқ мағлубиятга учрашди.