Профессионал бокснинг супер оғир вазн тоифасида ўз жангларини ўтказаётган ҳамюртимиз Аҳрор Миролимовнинг навбатдаги рақиби маълум бўлди. Хабар берганимиздек, у 27 июнь куни АҚШнинг Хьюстон шаҳрида рингга кўтарилади.
Киритилди: 20:45, 12.06.2014. Ўқилди: 5298 марта. Фикрлар сони: 4 та.
12 - 15 июнь кунлари Хитой Тайпейида ўсмирлар ўртасида навбатдаги қитъа чемпионати бўлиб ўтади. Осиёнинг ёш енгил атлетикачилари 16-маротаба энг кучлиларни аниқлашади.
Киритилди: 14:53, 10.06.2014. Ўқилди: 3393 марта. Фикрлар сони: 2 та.
2014 йилнинг 18 июнь – 2 июль кунлари Грузиянинг Телави шаҳрида хотин-қизлар ўртасида FIDE Гран-при турнирининг навбатдаги босқичи ўтказилади.
Киритилди: 21:19, 09.06.2014. Ўқилди: 3060 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жорий йилнинг 9-15 июнь кунлари Лондон шаҳри (Буюк Британия)да теннис бўйича “Aegon Championships” халқаро турнири ўтказилади.
Киритилди: 20:27, 09.06.2014. Ўқилди: 3313 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Пойтахтимиздаги Алишер Навоий номли Ўзбекистон Миллий боғида Халқаро Олимпия қўмитаси шафелиги “Олимпия куни” муносабати билан анъанавий байрам тадбири ўтказилди.
Киритилди: 16:44, 09.06.2014. Ўқилди: 2757 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Рафаэль Надаль Франция очиқ чемпионатининг 9 карра ғолибига айланди. Бугун бўлиб ўтган финал баҳсида испаниялик теннисчи Новак Жоковичга имконият қолдирмади.
Киритилди: 22:43, 08.06.2014. Ўқилди: 5319 марта. Фикрлар сони: 6 та.
2014 йилнинг 7 июнь куни пойтахтимиздаги Алишер Навоий номли Ўзбекистон Миллий боғида “Олимпия куни” муносабати билан ўзига хос байрам тадбири ўтказилади.
Киритилди: 17:18, 04.06.2014. Ўқилди: 3047 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Франция пойтахти Париж шаҳрида теннис бўйича ўтказилаётган дунёдаги тўртта энг йирик мусобақалардан бири Ролан Гаррос турнири ҳал қилувчи паллага кирди.
Киритилди: 10:05, 04.06.2014. Ўқилди: 4153 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бухоро шаҳрида теннис бўйича ўтказилган халқаро турнирда мамлакатимиз ракетка усталари яккалик ва жуфтлик мусобақаларида ғолибликка эришдилар.
Киритилди: 14:54, 02.06.2014. Ўқилди: 3616 марта. Фикрлар сони: 6 та.
"Пахтакор"нинг навбатдаги уй ўйинида омадли мухлислардан бири яна автомобиль эгасигаЖорий йилнинг 31 май – 1 июнь кунлари Австриянинг Лейбниц шаҳрида дзюдо кураши бўйича 1994-1996 йилларда таваллуд топган ўсмир-қизлар ўртасида Европа кубоги баҳслари ўтказилди. айланади.
Киритилди: 14:42, 02.06.2014. Ўқилди: 4434 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 16:45, 31.05.2014. Ўқилди: 3882 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 16:44, 31.05.2014. Ўқилди: 5183 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 16:37, 31.05.2014. Ўқилди: 3660 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Наманган шаҳридаги Олий спорт маҳорати мактабида ўтказилаётган “Баркамол авлод - 2014” спорт ўйинларининг бокс бўйича финал учрашувлари ниҳоясига етди.
Киритилди: 15:39, 31.05.2014. Ўқилди: 5541 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Баркамол авлод" спорт ўйинлари республика финал босқичи илк маротаба 2001 йил 30 апрель — 5 май кунлари Жиззах вилоятида ўтказилган.
Киритилди: 18:32, 29.05.2014. Ўқилди: 6719 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Наманган шаҳрида ўрта махсус, касб-ҳунар таълими муассасалари ўқувчилари ўртасида ўтказиладиган «Баркамол авлод — 2014» спорт мусобақалари машъаласи 29 май, пайшанба куни вилоятнинг Чуст шаҳрига кириб келди. Бу ҳақда Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати хабар берди.
Киритилди: 18:15, 29.05.2014. Ўқилди: 3676 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Денис Истомин катта дублға туркумига кирувчи "Ролан Гаррос" турнирини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 21:34, 27.05.2014. Ўқилди: 4980 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Хоккей бўйича Беларусда бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида Россия терма жамоаси ғолибликни қўлга киритди. Финалда руслар Финляндия устидан 5:2 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 02:19, 26.05.2014. Ўқилди: 5699 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Германиянинг Дюссельдорф шаҳрида ўтказилган халқаро турнирнинг ярим финалида мезбон теннисчи, мазкур турнирда биринчи рақам остида сараланган Филипп Кольшрайберга 2-6, 6-4, 4-6 ҳисобида имкониятни бой берди.
Киритилди: 17:24, 24.05.2014. Ўқилди: 4186 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Сўнгги йилларда гарчи олимпия ҳаракати ва спорт тамойилларига мутлақо зид ва шу билан бирга инсон саломатлиги ва ҳаёти учун хавфли бўлсада, спортчилар томонидан тақиқланган моддаларни истеъмол қилиш холатлари тобора кўпроқ кузатилмоқда. Бундай холатларга чек қўйиш мақсадида Жаҳон допингга қарши кураш агентлиги томонидан қатор тадбирлар ўтказилиб келинмоқда.
Киритилди: 17:02, 24.05.2014. Ўқилди: 2582 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ҳамюртимиз Денис Истомин Германияда ўтаётган Düsseldorf Open турнирининг иккинчи даврасида ҳам ғалабага эришди.
Киритилди: 10:24, 22.05.2014. Ўқилди: 4949 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Светлана Радзивил Хитой пойтахти Пекин шаҳрида ўтказилган “IAAF World Challenge” мусобақасининг бешинчи босқичида 1 м. 95 см. баландликни забт этиб, кумуш медал совриндори бўлди.
Киритилди: 09:45, 22.05.2014. Ўқилди: 4460 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Давлатимиз раҳбарининг «Ўзбекистон спортчиларини 2016 йил Рио-де-Жанейро шаҳри (Бразилия)да ўтказиладиган ХХХI ёзги Олимпия ва XV Паралимпия ўйинларига тайёргарлиги тўғрисида” ги қарорида Олимпиада ўйинлари дастуридан ўрин эгаллаган қиличбозлик спорт турини янада ривожлантириш ва оммавийлик даражасини ошириш мақсадида Андижон шаҳрида ихтисослаштирилган қиличбозлик марказини барпо этиш вазифаси белгиланган.
Киритилди: 18:23, 21.05.2014. Ўқилди: 2829 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Енгил атлетика бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси шу йилнинг 16-28 август кунлари Нанкин шаҳри (Хитой)да ўтказиладиган II ёзги ўсмирлар Олимпиада ўйинларининг йўлланмалари ўйналадиган лицензион мусобақада иштирок этиш учун Бангкок шаҳри (Таиланд)га жўнаб кетди.
Киритилди: 15:55, 20.05.2014. Ўқилди: 3593 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Ўзбекистон” спорт мажмуасида Сидней Жаксон хотирасига бағишлаб, ўтказилган анъанавий халқаро турнирда чемпионлар аниқланди.
Киритилди: 11:38, 19.05.2014. Ўқилди: 4626 марта. Фикрлар сони: 3 та.