Енгил атлетика бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси шу йилнинг 16-28 август кунлари Нанкин шаҳри (Хитой)да ўтказиладиган II ёзги ўсмирлар Олимпиада ўйинларининг йўлланмалари ўйналадиган лицензион мусобақада иштирок этиш учун Бангкок шаҳри (Таиланд)га жўнаб кетди.
Киритилди: 15:55, 20.05.2014. Ўқилди: 3593 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сидней Жаксон халқаро хотира турнирида чемпионлар аниқланди
“Ўзбекистон” спорт мажмуасида Сидней Жаксон хотирасига бағишлаб,  ўтказилган анъанавий халқаро турнирда чемпионлар аниқланди.
Бокс. Бокудаги турнирдан учта кумуш ва учта бронза
Озарбойжон пойтахти Боку шаҳрида бокс бўйича Гейдар Алиев хотирасига бағишланиб ўтказилаётган халқаро турнир ниҳоясига етди.
Киритилди: 13:57, 16.05.2014. Ўқилди: 4021 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис. Фаррух Дўстов чорак финалда!
Самарқанд шаҳрида теннис бўйича ўтказилаётган “Челенжер” туркумига кирувчи халқаро турнирнинг яккалик баҳсларида чорак финалчилар аниқланди.
Киритилди: 16:48, 14.05.2014. Ўқилди: 3328 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сидней Жаксон хотира турнирининг биринчи кунги жанг натижалари
Пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт мажмуасида ҳаваскор бокс бўйича Сидней Львович Жаксон хотирасига бағишлаб, халқаро хотира турнири старт олди.
Киритилди: 08:21, 14.05.2014. Ўқилди: 4829 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бокс. Ўсмирлар терма жамоамиз Нанкин-2014 ўйинларига қизғин ҳозирлик кўрмоқда
Марат Қурбонов бошчилигидаги Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси аъзолари жорий йилнинг 16-28 август кунлари Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказиладиган II ўсмирлар ёзги Олимпиада ўйинлари ҳамда бўлажак халқаро турнирларга муносиб тайёргарлик кўриш мақсадида навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини ўтказиш учун Таиланд давлатига жўнаб кетишди.
Киритилди: 17:59, 12.05.2014. Ўқилди: 3416 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўқ отиш. Халқаро семинар якунланди
2014 йилнинг 5-12 май кунлари Тошкент шаҳрида Халқаро Олимпия қўмитасининг “Олимпия бирдамли” дастури асосида ўқ отиш спорт тури бўйича халқаро ўқув-амалий семинар ўтказилди.
Киритилди: 16:46, 12.05.2014. Ўқилди: 3709 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дзюдо. Уч нафар ҳамюртимиз “Улкан тож” турнири совриндори бўлди
Озарбойжон пойтахти Боку шаҳрида дзюдо кураши бўйича ўтказилган “Улкан тож” туркумига кирувчи йирик халқаро турнир ниҳоясига етди.
Киритилди: 13:39, 12.05.2014. Ўқилди: 3933 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўсмирлар Олимпиадасига йўлланма олган спортчиларимиз сафи кенгайди
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича ўсмирлар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионатида бугунги кунга келиб тўрт нафар спортчимиз совринли ўринларни қўлга киритишди.
Киритилди: 13:26, 12.05.2014. Ўқилди: 3481 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бадиий гимнастика. Елизавета Назаренкова Ўзбекистон терма жамоаси аъзосига айланди
2013 йилги Бутунжаҳон ўйинлари бронза медали соҳиби, уч карра Россия чемпиони Елизавета Назаренковани Ўзбекистон терма жамоаси сафига ўтиши маъқулланди.
Киритилди: 12:28, 12.05.2014. Ўқилди: 6291 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Олимпиада-2016 Рио-де-Жанейродан Лондонга кўчирилиши мумкин
Олимпия қўмитаси амалдорлари махфий равишда Лондоннинг 2016 йилги Олимпиадани қабул қила олиш-олмаслик имкониятлари билан қизиқишди. Бу ҳақда Evening Standard хабар бермоқда.
Киритилди: 15:11, 10.05.2014. Ўқилди: 4390 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Михаэль Шумахер ҳали ҳам Греноблдаги шифохонада сақланаётгани хабар қилинди
Михаэль Шумахер ҳали ҳам Франциянинг Гренобль шаҳридаги шифохонада қолмоқда. Бу ҳақда Германиянинг Bild нашри хабар бермоқда.
Киритилди: 14:48, 10.05.2014. Ўқилди: 3969 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик курашчи Осиё чемпионига айланди
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида эркин, юнон-рум ва хотин-қизлар кураши бўйича ўсмир ва қизлар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионатида ўзбекистонлик ёш полвонлар ҳам муносиб иштирок этмоқда, деб ёзади ЎзА.
Киритилди: 10:12, 10.05.2014. Ўқилди: 4212 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Андре Агасси: «Надаль — тарихдаги энг яхши теннисчи, Федерер эса иккинчи»
Америкалик машҳур теннисчи Андре Агасси ҳозирги куннинг энг яхши теннисчиси борасида ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 18:51, 09.05.2014. Ўқилди: 3825 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Энди Маррей ғалабасини Елена Балтачага бағишлади
Мадриддаги мастерс туркумидаги мусобақа ғолибига айланган шотландиялик теннисчи Энди Маррей ғалабасини яқинда оламдан ўтган Елена Балтачага бағишлади.
Киритилди: 13:42, 08.05.2014. Ўқилди: 3377 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Спортчи қизларга Президент совғалари топширилди
Андижон Олимпия захиралари спорт коллежида 1 минг 500 нафар спортчи қизга миллий ва замонавий услублар асосида тайёрланган спорт кийимлари топширилди. Унда ота-оналар, давлат ва жамоат ташкилотлари вакиллари, оммавий ахборот воситалари ходимлари иштирок этди.
Киритилди: 11:45, 08.05.2014. Ўқилди: 2825 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис. Рожер Федерер яна эгиз фарзандли бўлди
Швейцариялик теннисчи Рожер Федерер энди 4 фарзанднинг отасига айланди. Унинг турмуш ўртоғи Мирка яна эгиз фарзандларни дунёга келтирди. Бу сафар икки нафар ўғил бола туғилди.
Киритилди: 12:25, 07.05.2014. Ўқилди: 4548 марта. Фикрлар сони: 17 та.
Яна бир спортчимиз ПараОсиё ўйинларига йўлланма олди
Германиянинг Ганновер шаҳрида паралимпиячилар ўртасида ўқ отиш спорт тури бўйича бўлиб ўтган халқаро турнирда жорий йилнинг 18-24 октябрь кунлари Инчеон шаҳри (Ж.Корея)да ўтказиладиган ПараОсиё ўйинларининг лицензиялари ҳам ўйналди.
Киритилди: 16:46, 05.05.2014. Ўқилди: 3947 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Каноэчиларимизнинг Жаҳон кубогидаги муваффақияти
Жорий йилнинг 2-4 май кунлари Италиянинг Милан шаҳрида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Жаҳон кубогининг биринчи босқич мусобақалари бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:04, 05.05.2014. Ўқилди: 3462 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Теннис. Елена Балтача 30 ёшида вафот этди
Британиялик теннисчи Елена Балтача оғир касалликдан сўнг 30 ёшида вафот этди. Шифокорлар Балтачага жигар саратони ташхисини қўйишди.
Киритилди: 10:16, 05.05.2014. Ўқилди: 4430 марта. Фикрлар сони: 3 та.