Марокаш Гран-приси. Дзюдочиларимизнинг рақиблари маълум
Бугун Марокаш давлатида дзюдо бўйича Гран-при туркумига кирувчи нуфузли турнир старт олади.
Киритилди: 11:48, 08.03.2019. Ўқилди: 1785 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ФОТОГАЛЕРЕЯ! Шаҳрам Ғиёсов ажойиб шеър билан онасини табриклади
Киритилди: 10:25, 08.03.2019. Ўқилди: 4829 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қиличбозларимиздан хушхабар давом этади
Иордания пойтахтида қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида Осиё чемпионати давом этмоқда.
Киритилди: 18:31, 07.03.2019. Ўқилди: 2026 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Фарғонада дзюдо бўйича ўсмирлар ўртасида мамлакат чемпионати давом этмоқда
Аввал хабар берганимиздек, Фарғона шаҳрида 2002-2003 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида мамлакат чемпионати старт олди.
Киритилди: 18:04, 07.03.2019. Ўқилди: 2164 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Умид Аҳмаджонов: «Тан олиш керак, триатлон бўйича мақтангудек натижалар йўқ эди»
Бугун, 7 март куни Миллий олимпия қўмитасида Ўзбекистон триатлон федерациясининг навбатдан ташқари ҳисобот-сайлов Конференцияси бўлиб ўтди.
Киритилди: 17:34, 07.03.2019. Ўқилди: 2662 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Баҳодир Жалолов жиддий рақибга қарши жанг қилади
Профессионал бокснинг ўта оғир вазн (+90,7 кг) тоифасида рингга чиқаётган ўзбекистонлик Баҳодир Жалолов (4-0, 4 КО) 15 марта куни АҚШда ўзининг бешинчи жангини ўтказиши ҳақида хабар бергандик.
Киритилди: 17:16, 07.03.2019. Ўқилди: 3132 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шавкат Мирзиёевнинг куёви спорт федерациясига президент этиб сайланди
Отабек Муҳаммадалиевич Умаров Ўзбекистон триатлон федерацияси президенти лавозимига сайланди.
Киритилди: 17:13, 07.03.2019. Ўқилди: 17568 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Исроил Мадримов: «Мақсадим жиддий»
Хабарингиз бор, профессионал боксда фаолият олиб бораётган юртдошимиз Исроил Мадримов 9 март куни АҚШнинг Нью-Йорк шаҳрида ўзининг иккинчи жангини венесуэлалик Фрэнк Рохасга қарши ўтказади. МОҚ матбуот ва медиа департаменти жанг арафасида Исроил билан боғланди. Ўз навбатида, боксчимиз бўлажак баҳс ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 11:14, 07.03.2019. Ўқилди: 5385 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бугун мамлакат кубогида эркин курашчилар баҳсларга киришади
Хабар берганимиздек, Гулистон шаҳрида спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасида мамлакат кубоги мусобақаси бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 10:03, 07.03.2019. Ўқилди: 3085 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Денис Истомин Индиан-Уэллсда асосий даврага йўл олди
Юртимизнинг биринчи рақамли ракеткаси Денис Истомин АҚШнинг Индиан-Уэллс шаҳрида старт олган мусобақанинг асосий даврасига йўл олди.
Киритилди: 09:08, 07.03.2019. Ўқилди: 2149 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Андижонлик ёшлар юнон-рум кураши бўйича мамлакат кубогини қўлга киритишди
Хабар берганимиздек, Гулистон шаҳрида спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасида мамлакат кубоги баҳслари бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 21:33, 06.03.2019. Ўқилди: 1406 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкент денгизида навбатдаги ўқув-йиғин машғулоти бошланди
Академик эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзолари 2019 йилги халқаро мусобақаларга тайёргарликни белгиланган режа ва талаблар асосида олиб боряпти.
Киритилди: 17:27, 06.03.2019. Ўқилди: 1485 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бу ҳафта хоккей бўйича Ўзбекистон чемпионатининг 2 та тур учрашувлари ўтказилади
Бугун хоккей бўйича Ўзбекистон чемпионатининг 9-тур учрашувлари бошланади. Тақвимга кўра, хоккей ишқибозлари ҳафта якунигача 4 та қизиқарли учрашувларнинг гувоҳи бўлишлари мумкин.
Киритилди: 17:25, 06.03.2019. Ўқилди: 1749 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 17:22, 06.03.2019. Ўқилди: 3477 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сирдарёда спорт курашлари бўйича Ўзбекистон кубоги давом этмоқда
Сирдарё вилоятининг Гулистон шаҳрида спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон кубоги баҳслари давом этмоқда.
Киритилди: 14:42, 06.03.2019. Ўқилди: 1983 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 13:03, 06.03.2019. Ўқилди: 1404 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Sport» tv телеканали Исроил Мадримовнинг жангини жонли эфирда намойиш қилади
Хабар бериб ўтганимиздек, 9 март куни профессионал боксчи Исроил Мадримов ўзининг проф рингдаги иккинчи жангини ўтказади.
Киритилди: 11:55, 06.03.2019. Ўқилди: 9848 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 11:13, 06.03.2019. Ўқилди: 1521 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 10:28, 06.03.2019. Ўқилди: 1486 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик сноубордчи қиз Бутунжаҳон қишки универсиадаси финал қисмида иштирок этди
Россиянинг Красноярск шаҳрида бўлиб ўтаётган Бутунжаҳон қишки универсиада ўйинларида ўзбекистонлик спортчилар ҳам ўз иштирокини бошлади.
Киритилди: 09:38, 06.03.2019. Ўқилди: 1705 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Исроил Мадримовнинг рақиби аниқ
Хабар берганимиздек, юртдошимиз Исроил Мадримов 9 март куни АҚШда ўзининг профессионал боксдаги иккинчи жангини ўтказади.
Киритилди: 08:55, 06.03.2019. Ўқилди: 2186 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Fajr Open» мусобақасида таэквондочилар 3 тадан олтин, кумуш ва бронза медаллар ютди
Эроннинг Фажр шаҳрида таэквондо бўйича “Fajr Open” халқаро мусобақа ўз якунига етди. Қувонарлиси, мусобақанинг сўнгги кунида терма жамоамиз вакиллари 2 та медални қўлга киритдилар.
Киритилди: 17:07, 05.03.2019. Ўқилди: 1480 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Диана Адельшинова – «TOUR UAE» ғолиби
Велоспорт бўйича Ўзбекистон Миллий терма жамоаси Диана Адельшинова «TOUR UAE» кўпкунлик пойгасида зафар қучди. Таъкидлаш жоиз, Адельшинова «АL АSAYAL” клубида фаолият олиб боради.
Киритилди: 16:49, 05.03.2019. Ўқилди: 2394 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Соҳибжамол Лари — ҳижоб кийган биринчи фигурали учувчи (ФОТО+ВИДЕО)
Ҳижоб кийган биринчи фигурали учувчи БААлик Заҳа Лари мусобақаларда иштирок этиши учун Фигурали учиш халқаро федерацияси мусобақа қоидаларини ўзгартиришга рози бўлди, деб ёзади RT.
Фарғонада дзюдо мусобақаси старт олди
Бугун Фарғона шаҳрида дзюдо бўйича ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати старт олди. Мусобақада 2002-2003 йилларда туғилган ёш полвонлар баҳс олиб боришади.
Киритилди: 11:32, 05.03.2019. Ўқилди: 2011 марта. Фикрлар сони: 1 та.