Дзюдочиларимиздан олтин дубл
Айтиб ўтганимиздек, Марокашнинг Марракеш шаҳрида дзюдо бўйича Гран-при сериясига кирувчи мусобақалардан бири бугун старт олган эди.
Киритилди: 06:55, 09.03.2019. Ўқилди: 1927 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шарофиддин Лутфуллаев Марокаш Гран-присида зафар қучди
Хабар берганимиздек, бугун Марокашда дзюдо бўйича Гран-при сериясига кирувчи мусобақа старт олди.
Киритилди: 22:26, 08.03.2019. Ўқилди: 2269 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хорамзлик ёш эркин курашчилар мамлакат кубогида зафар қучишди
Гулистон шаҳри спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасидаги мамлакат кубоги баҳсларига мезбонлик қилаётгани ҳақида хабар берган эдик.
Киритилди: 21:33, 08.03.2019. Ўқилди: 1993 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бутунжаҳон қишки универсиадаси. Тоғ чанғичиларимиз суперкомбинацияда иштирок этишди
Ўзбекистонлик спортчилар Россиянинг Красноярск шаҳрида бўлиб ўтаётган Бутунжаҳон қишки универсиада ўйинларида ўз иштирокларини давом эттиришмоқда.
«Ice City» мажмуасида фигурали учиш бўйича фестиваль ташкил этилди
Мазкур жараёнда “Жисмоний тарбия ва спорт соҳасида давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент фармони, қолаверса, Вазирлар Маҳкамасининг мамлакатимизда қишки спорт турларини ривожлантириш тўғрисида Давлат дастури қабул қилинганлиги муҳим дастуруламал бўлиб хизмат қилаётир.
Киритилди: 21:13, 08.03.2019. Ўқилди: 1757 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ФОТОГАЛЕРЕЯ! Ҳижоб ўраган қизнинг муз устидаги энг нозик ҳаракатлари
Олдинроқ ҳижоб кийган биринчи фигурали учувчи БАА вакиласи Заҳра Лари ҳақида маълумот бергандик. У Красноярскда бўлиб ўтаётган Бутунжаҳон қишки спорт универсиадасининг энг машҳур спортчи қизларидан бирига айланди.
Киритилди: 15:54, 08.03.2019. Ўқилди: 11801 марта. Фикрлар сони: 5 та.