Хабар бериб ўтганимиздек, Миллий олимпия қўмитаси бир неча спорт турида селекцион мусобақаларни ўтказмоқда.
Киритилди: 18:16, 29.09.2018. Ўқилди: 4398 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, 20 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев жисмоний тарбия ва спорт масалаларига багишланган йиғилиш ўтказиб, мамлакатимизда спортнинг оммавийлигини ошириш, уни янада ривожлантириш бўйича истиқболдаги муҳим вазифаларни белгилаб бергандилар.
Киритилди: 16:50, 29.09.2018. Ўқилди: 1797 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Озарбайжоннинг Боку шаҳрида каратэ бўйича ҳалқаро мусобақа ўтказилмоқда. Ушбу турнирда мезбон спортчилардан ташқари Ўзбекистон, Россия, Эрон, Туркия, Швейцария, Қозоғистон, Туркманистон, Франция, Беларусь, Грузия ва Украинадан ташриф буюрган каратэчилар татамига чиқишмоқда.
Киритилди: 12:50, 29.09.2018. Ўқилди: 1624 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жаҳон чемпионати совриндори, бугунги кунда проф рингда фаолиятини давом эттираётган боксчимиз Баҳодир Жалолов навбатдаги жангини 29 сентябрь (Тошкентда 30 сентябрь) куни АҚШда ўтказади.
Киритилди: 15:19, 28.09.2018. Ўқилди: 4054 марта. Фикрлар сони: 1 та.
29-30 сентябрь кунлари Франция пойтахти Париж шаҳрида спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубогининг навбатдаги босқичи ўтказилади.
Киритилди: 15:17, 28.09.2018. Ўқилди: 1816 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, Олимпия ўйинлари чемпиони, бугунги кунда проф рингда фаолиятини давом эттираётган ҳамюртимиз Фазлиддин Ғоибназаров 20 октябрь куни АҚШнинг Лас-Вегас шаҳрида ўзининг навбатдаги жангини ўтказади.
Киритилди: 16:04, 27.09.2018. Ўқилди: 3676 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун, 26 сентябрь куни пойтахтимизда жойлашган «Универсал» спорт саройининг мажлислар залида Ўзбекистон каратэ Миллий федерациясининг навбатдан ташқари конференцияси ўтказилди.
Киритилди: 19:46, 26.09.2018. Ўқилди: 2791 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Халқаро бокс ассоциацияси (AIBA) президенти вазифасини бажарувчи Ғофур Раҳимов ва ташкилотнинг вице-президенти Серик Конакбаев AIBA президентлиги лавозимига номзод этиб кўрсатилди.
Киритилди: 10:15, 26.09.2018. Ўқилди: 3156 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Спортчининг вафотидан бир ҳафта ўтиб, “Turon24” нашри мухбири ушбу гап-сўзларга ойдинлик киритиш мақсадида Шаҳрихон тумани Ички ишлар бўлими билан боғланди.
Киритилди: 21:26, 25.09.2018. Ўқилди: 8381 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, Миллий олимпия қўмитаси ташаббуси билан тўртта спорт турида селекцион мусобақалар ўтказилмоқда.
Киритилди: 20:01, 25.09.2018. Ўқилди: 2636 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилотининг Чирчиқ шаҳрида жойлашган спорт мажмуасида ёзги биатлон бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон кубоги мусобақалари ўтказилди.
Киритилди: 11:47, 25.09.2018. Ўқилди: 1844 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, олимпия спорт турларини янада ривожлантириш, янги номларни саралаб олиш мақсадида турдош спорт турлари бўйича селекцион мусобақалар ўтказилади.
Киритилди: 11:12, 25.09.2018. Ўқилди: 2024 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шинкиокушинкай каратэ бўйича қўшни республика Тожикистон мустақиллиги очиқ чемпионатида мамлатимиз спортчилари 3 та медальни қўлга киритишди.
Киритилди: 19:30, 24.09.2018. Ўқилди: 1739 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимизда таэквондо WTF бўйича Корея Республикасининг Ўзбекистондаги элчиси кубоги учун ўтказилган мусобақа ниҳоясига етди. Т
Киритилди: 15:38, 24.09.2018. Ўқилди: 1898 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Словакиянинг Трнава шаҳрида спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати ниҳоясига етди. Мусобақанинг сўнгги кунида эркин кураш бўйича баҳслар ташкил қилинди.
Киритилди: 10:23, 24.09.2018. Ўқилди: 1711 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, ўзбекистонлик профессионал боксчи Шаҳрам Ғиёсов кеча ўзининг навбатдаги рейтинг жангини ўтказди.
Киритилди: 17:14, 23.09.2018. Ўқилди: 4249 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 20 сентябрь куни жисмоний тарбия ва спорт соҳасини ривожлантириш масалаларига бағишланган йиғилиш ўтказди.
Киритилди: 16:19, 23.09.2018. Ўқилди: 3338 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Аввалроқ ўзбекистонлик ММА жангчиси Отабек Алиев Шахрихон туманида пичоқбозлик қурбонига айлангани ҳақида хабар берган эдик.
Киритилди: 15:54, 23.09.2018. Ўқилди: 6338 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Кеча, 22 сентябрь куни Лондондаги афсонавий «Уэмбли» стадионида катта бокс кечаси бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:26, 23.09.2018. Ўқилди: 4871 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик профессионал боксчи Шаҳрам Ғиёсов бугун ўзининг навбатдаги рейтинг жанги Лондондаги машҳур «Уэмбли» стадионида ўтказди.
Киритилди: 00:38, 23.09.2018. Ўқилди: 10493 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик профессионал боксчи Шаҳрам Ғиёсов бугун ўзининг навбатдаги рейтинг жангини ўтказди.
Киритилди: 23:16, 22.09.2018. Ўқилди: 12187 марта. Фикрлар сони: 2 та.