БААда ўқув-машғулот йиғинини ўтказаётган Ўзбекистон миллий терма жамоаси бугун навбатдаги ўртоқлик учрашувини ўтказади.
Айни кунларда Равшан Ҳайдаров мураббийлигидаги Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси пойтахтимизда ўқув-машғулот йиғинини ўтказаётиганлиги ҳақида хабар бергандик.
Мамлакатимизда спортнинг барча соҳаларини ривожлантириш, халқимизни спортга оммавий тарзда жалб этиш, айниқса, келажагимиз эгалари бўлган ёш авлодни ҳар жиҳатдан етук ва комил инсонлар сифатида улғайтиришга юксак даражада эътибор қаратилмоқда.
FUTBOL TV телеканали бугун — 27 январь, пайшанба куни қуйидаги кўрсатув ва трансляцияларни эфирга узатишни режалаштирган.
Хабарингиз бор, жорий йилнинг июнь ойида мамлакатимизда футбол бўйича 23 ёшгача футболчилар ўртасида Осиё кубоги ўйинлари бўлиб ўтади.
Бугун Намангандаги “Марказий” ўйингоҳда “Навбаҳор” Яйпаннинг “Турон” жамоасига қарши майдонга тушди.
Хабарингиз бор, айни пайтда Ўзбекистон миллий терма жамоаси Дубайда ўқув-йиғин машғулотларини ўтказмоқда.
Статистика, натижалар ва трансферларга оид қизиқарли маълумотлар билан шуғулланувчи "Transfermarkt" портали юртимизнинг энг қиммат футболчилар топ-10лигини тузиб чиқди.
"Пахтакор" янги мавсумга тайёргарлик босқичида илк назорат баҳсида "Янгиер"га қарши майдонга тушди.
Бу ҳақда Ўзбекистон Футбол Ассоциациаси расмий Telegram канали хабар берди.
Ўзингизга маълум,“Насаф” сўнгги ўн йилликда Рўзиқул Бердиев билан кўплаб совринларни қўлга киритди.
Россиялик ярим ҳимоячи Иван Соловев “Насаф” билан бир йиллик шартнома имзолади.
Бугун ТТЙМИ стадионида "Локомотив" ҳамда "Бухоро" жамоалари ўртасида синов-назорат ўйини бўлиб ўтди.
“Насаф” футбол мактаби тарбияланувчиси, ўтган мавсумда Тошкентнинг “Пахтакор” жамоасида ҳаракат қилган Шароф Муҳитдинов эркин агент сифатида “Насаф”га қайтди.