Тошкент, 19 апрель - Профессионаллик сари интилаётган "Локомотив" футбол клуби футбол соҳасида фаолият олиб бораётган ОАВ ходимларини ҳурмат қилади ва уларнинг меҳнатини қадрлайди
Осиё Кубоги-2015да қатнашган миллий терма жамоамиз сафида энг ёрқин ўйин кўрсатган футболчи ҳақида исталган футбол ишқибозидан сўрасангиз, албатта, Сардор Рашидов деган жавобни олишингиз тайин.
Бугун биринчи лиганинг 4-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Мазкур турда бир қатор футболчилар ўтган турда қизил карточка олиб майдонни тарк этишганди. Эндиликда улар мазкур тур баҳсларида жамоасига ёрдам бера олмайди. Қуйида бу футболчилар билан танишинг:
5-тур доирасидаги “Нефтчи” – “Машъал” ўйинидан сўнг Фарғона жамоаси вакили Мансур Саидов ўйин ҳақида фикр билдирди.
“Нефтчи” – “Маъшал” учрашувидан сўнг фарғоналиклар аъзоси Акмал Холматов фикр билдирди.
Бугун, 19 апрель санасида XXIV Ўзбекистон биринчилиги 1-лига «Ғарб» митақасида 4-тур ўйинларига старт берилади.
“Андижон” ва “Бухоро” (2:1) жамоалари ўртасидаги учрашув якунланганидан сўнг матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “Андижон” жамоаси бош мураббийи Эдгар Гесс қатнашиб саволларга жавоб берди, деб ёзади клуб расмий сайти.
“Нефтчи” – “Маъшал” баҳсида энг фаоллардан бири бўлган Шукурали Пўлатов ўйиндан сўнг ОАВга интервью берди.
“Нефтчи” – “Маъшал” ўйинидан сўнг мезбонлар аъзоси Бахтиёр Ёқубов ўйин ҳақида фикр билдирди.
“Нефтчи” – “Машъал” баҳси якунлангач фарғоналиклар устози Мурод Исмоилов ўйин ҳақида фикр билдирди.
Бугун мамлакатимизнинг тўрт шаҳрида миллий чемпионатимизнинг 5-тур ўйинлари давом эттирилади. Учрашувлар ҳақида маълумот ва таркибларни шу ерда кузатинг.
Муборакнинг "Машъал" жамоаси бугун Фарғонада Олий лиганинг 5-туридан ўрин олган "Нефтчи"га қарши баҳсни ўтказади. Ўйинга бўлган қизиқиш жуда юқори.
18 апрель куни Фарғонада турнинг энг қизиқарли ўйинларидан бири бўлиб ўтиши кутилмоқда. «Нефтчи» «Истиқлол» стадионида Муборакнинг «Машъал» клубини қарши олади.
Бугун Олий лиганинг 5-тури доирасида Тошкентдаги “Бунёдкор” стадионида “Қалдирғочлар” Наманганнинг “Навбаҳор” жамоасини қабул қилишди. Учрашувда мезбонлар 2:1 ҳисобида ғалабага эришдилар.
Олий лига 5-тури доирасида "Бунёдкор" - "Навбаҳор" учрашувидан сўнг (2:1) "қалдирғочлар" бош мураббийи Сергей Лушчан фикрлари билан ўртоқлашди.
Олий лига 5-тури доирасида "Бунёдкор" - "Навбаҳор" учрашувидан сўнг (2:1) наманганликлар бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов фикрлари билан ўртоқлашди.
Олий лига 5-тури доирасида "Бунёдкор" - "Навбаҳор" ниҳоясига етди. "Қалдирғоч"лар ўз уйларида кечган ўйинда "лочинлар" устида 2:1 ҳисобида ғалаба қозондилар.
Тошкент, 17 апрель - "Локомотив" ўзининг навбатдаги учрашувини Осиё чемпионлар лигаси доирасида "Ал Ҳилол"га қарши ўтказади.