БААда давом этаётган ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионатини нимчорак финалда Гондурасга имкониятни бой бериб мусобақадаги иштирокини якунлаган Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси пойтахтимизга қайтиб келмоқда.
Киритилди: 20:59, 29.10.2013. Ўқилди: 5171 марта. Фикрлар сони: 8 та.
2013 йилги футбол бўйича Ўзбекистон ноҳаваскор ва яримпрофессионал клублар ўртасида мусобақалар Регламентига кўра (4 бўлим, 4.16 банд), Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси мамлакат олий лигасининг сўнгги икки тур учрашувларини бир вақтда бошлаш тўғрисида қарор қабул қилди. Бу ҳақда ташкилот расмий сайтининг рус тилидаги версиясида хабар тарқатилган.
Киритилди: 19:35, 29.10.2013. Ўқилди: 4021 марта. Фикрлар сони: 7 та.
“Бунёдкор” – “Қизилқум” учрашувидан кейинги матбуот анжуманинг иккинчи қисмида “қалдирғочлар” катта мураббийи қатнашди.
Киритилди: 19:33, 29.10.2013. Ўқилди: 3622 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Бунёдкор” – “Қизилқум” учрашувидан кейинги матбуот анжуманида биринчи бўлиб зарафшонликлар устози иштирок этди.
Киритилди: 19:18, 29.10.2013. Ўқилди: 2750 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “Пахтакор” устози Мурод Исмоилов қатнашди.
Киритилди: 17:50, 29.10.2013. Ўқилди: 3440 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Учрашувдан кейин ўтказилган матбуот-анжуманида биринчи бўлиб “Нефтчи” маслаҳатчи мураббийи Амет Мемет иштирок этди.
Киритилди: 17:42, 29.10.2013. Ўқилди: 3734 марта. Фикрлар сони: 11 та.
"Навбаҳор" ва Сўғдиёна" жамоалари ўртасидаги учрашув якунига етгач ҳар икки жамоа бош мураббийлари ўйин ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашишди:
Киритилди: 17:02, 29.10.2013. Ўқилди: 3190 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Футзал бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси ва Эроннинг «Санае Гити Пасанд» жамоаси ўртасида кечган иккинчи назорат учрашуви рақибнинг йирик ғалабаси билан якунига етди.
Киритилди: 16:44, 29.10.2013. Ўқилди: 5894 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Бугун республикамизнинг 7та шаҳрида футбол бўйича Олий лига мусобақасининг 24-тур учрашувлари бўлиб ўтмоқда. Ўйинлар натижаси ва ўйин қайдномаларини онлайн тарзда бериб борамиз.
Киритилди: 15:16, 29.10.2013. Ўқилди: 10114 марта. Фикрлар сони: 57 та.
Бугун олий лига 24-тури доирасида “Бунёдкор” ва “Қизилқум” жамоалари куч синашишади.
Киритилди: 13:34, 29.10.2013. Ўқилди: 3636 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча Россия чемпионати доирасида "Анжи" "Кубань" меҳмони бўлди ва 0:2 ҳисобида имкониятни бой берди. Учрашувнинг биринчи бўлимида Одил Аҳмедов жароҳат олиб, майдонни тарк этишга мажбур бўлди.
Киритилди: 13:23, 29.10.2013. Ўқилди: 5611 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Футзал бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси 28 октябрь, душанба куни Эроннинг «Санае Гити Пасанд» клубига қарши назорат учрашуви ўтказди.
Киритилди: 12:03, 29.10.2013. Ўқилди: 3790 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Баҳорда йўлга чиққан биринчи лига карвони ўз манзилига етиб келди. “Андижон” жамоаси ўтган йили олий лигада муваффақиятсизликка учраган бўлишига қарамай, бир мавсумда кучлилар сафига қайтиш вазифасини уддалади.
Киритилди: 11:17, 29.10.2013. Ўқилди: 3468 марта. Фикрлар сони: 2 та.
24 ва 27 октябрь кунлари биринчи лиганинг иккинчи босқичидан ўрин олган 15-16-тур баҳслари бўлиб ўтди. Ҳар иккала баҳсни ўз майдонида ўтказган “Машъал” ғалаба қозонди ва ўз ҳисобига олти очко ёзиб қўйди.
Киритилди: 09:15, 29.10.2013. Ўқилди: 3456 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионатининг нимчорак финалида ўз юришини тўхтатган Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси эртага - 30 октябр куни Тошкентга учиб келади.
Киритилди: 09:08, 29.10.2013. Ўқилди: 4354 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон Ёшлар Биринчилиги 24-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 05:56, 29.10.2013. Ўқилди: 3757 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Учрашувнинг дастлабки дақиқалариданоқ майдон эгалари катта ташаббус билан олдинга ўтишди. Лекин юзага келтирилган голли вазиятларни самарали якунлашга келганда футболчиларимиз аниқ ўйнай олишмади.
Киритилди: 05:53, 29.10.2013. Ўқилди: 3312 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоасига ЎФФ Президенти Мираброр Усмонов табрик мактуби йўллагани тўғрисида хабар бергандик.
Киритилди: 20:25, 28.10.2013. Ўқилди: 5429 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Бугун Қувасойдаги марказий стадионда Ёшлар лигаси 24-туридан ўрин олган “Нефтчи” – “Пахтакор” ўринбосарлари ўртасида ўйин бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:37, 28.10.2013. Ўқилди: 3973 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ёшлар биринчилигининг навбатдаги турида Жиззахнинг “Сўғдиёна” жамоасини қабул қилган «Навбаҳор» ёшлари иродали ғалабани қўлга киритишди.
Киритилди: 18:29, 28.10.2013. Ўқилди: 3150 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бугун ёшлар лигасининг 24-тури учрашувлари бўлиб ўтмоқда. Жумладан Бухоро шаҳрида "Бухоро" жамоаси ўринбосарлари "Насаф" ёшларини қабул қилди. Ушбу учрашувда дуранг натижа қайд этилди.
Киритилди: 18:27, 28.10.2013. Ўқилди: 3271 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Осиёнинг энг кучли футзал клубларидан бири ҳисобланган «Санойи Гити Пасанд» жамоаси 25 октябрдан пойтахтимизда йиғин ўтказмоқда. Эронлик футзалчилар дастлабки ўртоқлик учрашувини Тошкентнинг «Бунёдкор» клубига қарши ўтказди.
Киритилди: 14:59, 28.10.2013. Ўқилди: 4423 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Бугун Қувасойдаги марказий стадионда Ёшлар лигаси 24-туридан ўрин олган “Нефтчи” – “Пахтакор” ўринбосарлари ўртасида ўйин бўлиб ўтади.
Киритилди: 14:57, 28.10.2013. Ўқилди: 3172 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бу икки жамоанинг ўзаро учрашувига бежизга Ўзбек “Эл Классико”си деб таoриф берилмаган. “Нефтчи” ва “Пахтакор” ўртасидаги кескин рақобат биринчи чемпионатда вужудга келган ва шу кунга қадар сақланиб келинмоқда.
Киритилди: 14:53, 28.10.2013. Ўқилди: 2778 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Эртага, 29 октябрь куни "Пахтакор" марказий стадионида "Бунёдкор" ва “Қизилқум” жамоалари куч синашади.
Киритилди: 14:39, 28.10.2013. Ўқилди: 3061 марта. Фикрлар сони: 1 та.