Хитой пойтахтида бўлиб турган терма жамоамиз охир-оқибат Сеулга Владивосток орқали учадиган бўлди. Бу ҳақда ЎФФ расмий твиттери хабар бермоқда.
ЖЧ-2014 саралаши 4- босқич, 9-тури доирасида сафарда Жанубий Корея терма жамоасига қарши баҳсга тайёргарлик кўраётган Ўзбекистон миллий терма жамоаси 8 июнь куни Пекинда машғулотларга киришди.
Хитой миллий терма жамоасининг мағлубияти учун мамлакат президенти Си Цзиньпин тарихда илк марта узр сўради.
Ноқулай об-ҳаво туфайли Сеулга уча олмаётган Ўзбекистон терма жамоаси Пекинда қолгани борасида хабар бериб ўтгандик. ЎФФ матбуот хизмати бошлиғи Санжар Ризаевниннг твиттерда ёзишича, Ўзбекистон терма жамоаси делегация бугун Пекинга қолади.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси Хитойдаги ноқулай об-ҳаво туфайли авиарейс билан боғлиқ муаммоларга дуч келмоқда. Делегация аъзолари бир неча соат кутишдан кейин Хоххот шаҳридан Пекинга учиб келди.
Ички Мўғулистондаги об-ҳаво қийинчиликлари сабаб футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси Хоххотдаги «Байта» халқаро аэропортидан Пекинга уча олмади.
Футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси 14 август куни Тошкентда Туркия миллий терма жамоасини қабул қилади. Бу ҳақда Туркия футбол федерацияси расмий сайти хабар бермоқда.
Ўзбекистон терма жамоаси Жанубий Корея пойтахти Сеул шаҳрига қараб йўл олган.
Хитой-Ўзбекистон ўртоқлик учрашувидан кейинги матбуот анжуманида иштирок этган меҳмонлар бош мураббийи мағлубиятга асосий сабаб сифатида тажрибасизликни келтириб ўтди.
Терма жамоамизнинг Хитойга қарши ўртоқлик учрашувидан суратларни томоша қилинг. Албатта, манба мезбон ОАВ. Шундай экан, асосий эътибор рақибларимизга қаратилганидан ажабланмаса ҳам бўлади.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бугун Хоххот шаҳрида Хитой терма жамоаси билан ўртоқлик учрашувини ўтказиб, 2:1 ҳисобида ғалаба қозонди.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси дарвозабони Игнатий Нестеров терма жамоа таркибида ўзининг 80-учрашувини ўтказди. «Бунёдкор» жамоаси посбони бу учрашувда битта гол ўтказиб юборди.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси сардори Сервер Жепаров терма жамоадаги ўзининг 20-голини киритди. Бу натижа билан Жепаров терма жамоа тўпурарлари рўйхатида 4-ўринда бораётган Игорь Шквиринга тенглашиб олди.
"Спорт" телеканали Хитой ва Ўзбекистон ўртасидаги ўйинни жонли эфирда узатмайдиган бўлди. Телеканал сифатли кадрни ёзиб олишнинг уддасидан чиқса, ўйин кечроқ ёзиб олинган ҳолда кўрсатилади.
Хитойнинг Хуххот шаҳрида бўлиб ўтаётган Хитой ва Ўзбекистон терма жамоалари ўртасидаги ўртоқлик учрашуви давом этмоқда.
Бугун ФИФА жаҳон терма жамоаларининг янги рейтингини эълон қилди. Аввал хабар бериб ўтганимиздек, Ўзбекистон терма жамоаси Эронни ортда қолдирган ҳолда яна Осиёнинг 4-жамоасига айланди.