Сариқ карточкалари сони тўрттага етгани боис қуйидаги футболчилар Олий Лига 15-тур баҳсларини ўтказиб юборадилар:
Киритилди: 10:01, 30.06.2015. Ўқилди: 3913 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси Самарқанднинг «Динамо» клубига нисбатан Регламент талабларини бузгани учун интизомий чора қўллади.
Киритилди: 15:13, 29.06.2015. Ўқилди: 2988 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий, Ёшлар ва Биринчи лиганинг навбатдаги турида қуйидаги футболчилар майдонга туша олмайди, дея хабар бермоқда ПФЛ расмий сайти.
Киритилди: 16:51, 24.06.2015. Ўқилди: 2987 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сариқ карточкалар туфайли қуйидаги футболчилар Ўзбекистон чемпионати 12-тур учрашувларини ўтказиб юборади:
Киритилди: 18:06, 04.06.2015. Ўқилди: 3443 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Профессионал Футбол Лигаси расмий сайти сариқ карточкалари йиғилиб қолгани туфайли Ўзбекистон чемпионатининг 11-турини ўтказиб юборувчи футбочлилар рўйхатини эълон қилди.
Киритилди: 14:22, 29.05.2015. Ўқилди: 3794 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди, деб хабар беради pfl.uz.
Киритилди: 14:21, 29.05.2015. Ўқилди: 2776 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон чемпионати ўйинларида сариқ карточкалар сони 4тага етгани боис Олий лиганинг 10-тур баҳсларини қуйидаги футболчилари ўтказиб юборишади:
Киритилди: 14:56, 19.05.2015. Ўқилди: 4748 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тартиб-Интизом қўмитаси йиғилиши бўлиб ўтди. Унга кўра, қуйидагиларга нисбатан интизомий чоралар кўрилди.
Киритилди: 17:11, 02.05.2015. Ўқилди: 3070 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сариқ карточларининг йиғилиб қолгани туфайли Ўзбекистон чемпионатининг 6-турини қуйидаги футболчилар ўтказиб юборишади, деб хабар беради ПФЛ расмий сайти.
Киритилди: 08:40, 23.04.2015. Ўқилди: 3401 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ПФЛ ҳар қандай клубнинг эътирозини маълум бир суммага кўриб чиқади. Регламентда бу аниқ-тиниқ белгилаб қўйилган. Қуйида шу ҳақида тўхталамиз.
Киритилди: 18:47, 27.03.2015. Ўқилди: 3443 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
Киритилди: 05:20, 14.10.2014. Ўқилди: 10878 марта. Фикрлар сони: 25 та.
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани сабабли, қуйидаги футболчилари Олий Лига 21-тур учрашувларида майдонга туша олмайди:
Киритилди: 13:34, 24.09.2014. Ўқилди: 4095 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 11:00, 18.09.2014. Ўқилди: 5822 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Сариқ карточкалари сони 4тага етгани туфайли қуйидаги футболчилар Олий Лига 19-тури учрашувларини ўтказиб юборадилар:
Киритилди: 20:46, 10.09.2014. Ўқилди: 6456 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Сариқ карточкалари тўпланиб қолганлиги сабаб, қуйидаги футболчилар Олий Лига 17-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 15:23, 21.08.2014. Ўқилди: 3907 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:04, 21.08.2014. Ўқилди: 4836 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани сабаб, қуйидаги футболчилар Олий Лига 16-тур учрашувларини ўтказиб юборишади.
Киритилди: 12:41, 15.08.2014. Ўқилди: 4106 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани сабабли, қуйидаги футболчилари Олий Лига ва Ёшлар Биринчилиги 13-тур учрашувларини ўтказиб юборишади.
Киритилди: 09:34, 18.06.2014. Ўқилди: 3839 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Машъал" Олий лиганинг биринчи давра сўнгги учрашувини 21 июнь куни ўз майдонимизда Бекободнинг "Металлург" клубига қарши ўтказади.
Киритилди: 14:45, 17.06.2014. Ўқилди: 3653 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани сабабли, қуйидаги футболчилари Олий Лига футбол клублари ўртасидаги 11-тур учрашувларини ўтказиб юборишади.
Киритилди: 17:00, 05.06.2014. Ўқилди: 4144 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 14:39, 30.05.2014. Ўқилди: 2967 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Огоҳлантиришлари тўпланиб қолгани сабаб, қуйидаги футболчилари Олий Лига 9-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 15:10, 20.05.2014. Ўқилди: 6820 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий лиганинг 7-турида жамоамизнинг “Сўғдиёна”га қарши кечган ўйиннинг иккинчи бўлимида ҳужумчимизи Азамат Алланиязов бош ҳакам томонидан қизил карточкага “лойиқ” кўрилганди.
Киритилди: 16:47, 08.05.2014. Ўқилди: 4332 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Киритилди: 16:33, 08.05.2014. Ўқилди: 4148 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий лига 6-тур доирасидан ўрин олган «Динамо» - «Пахтакор» (1:2) учрашувидан кейин юз берган нохуш ҳолат сабабли, Самарқанднинг «Динамо» клуби ва стадиони ПФЛ томонидан интизомий жазо ва жаримага тортилди.
Киритилди: 11:30, 08.05.2014. Ўқилди: 5494 марта. Фикрлар сони: 53 та.