«Metallurg» - «Qo‘qon-1912»: o‘zaro o‘yinlar tarixidan
O‘zbekiston kubogi guruh bosqichi 3-tur doirasidan o‘rin olgan “Metallurg”  - “Qo‘qon-1912” - uchrashuvi ertaga Bekobod shahrida bo‘lib o‘tadi. Mazkur bahs oldidan bu jamoalarning o‘zaro o‘yinlardagi statistik ma’lumotlari bilan tanishtirib o‘tamiz.
O‘zaro o‘yinlar.
Mazkur jamoalar shu kunga qadar O‘zbekiston chempionatlarida 23 marta to‘qnash kelishgan. O‘yinlarning to‘qqiztasida futbolchilarimiz g‘alaba qozonishgan. O‘n ikkita uchrashuvda bekobodliklar qo‘li baland kelgan. Ikkita bahsda g‘olib nomi aniqlanmagan.
To‘plar nisbati 32-36, qo‘qonliklar foydasiga . O‘zaro uchrashuvlarda "Qo‘qon-1912" 29 ochkoni qo‘lga kiritgan. “Metallurg” hisobida esa 38 ochko mavjud.
Kubokdagi uchrashuvlar
O‘zbekiston kubogining 2017 yilgi nimchorak final uchrashuvida ushbu jamoalar to‘qnash kelishgan. Birinchi uchrashuvda "Qo‘qon-1912" 2:0 hisobida g‘alaba qozongan bo‘lsa, javob uchrashuvida 3:2 hisobida bekobodliklarning qo‘li baland kelgan. Ikki uchrashuv natijasiga ko‘ra, qo‘qonliklar keyingi bosqichga yo‘llanma olgan.
"Metallurg"ga qarshi o‘yinni Akobir Shukrullayev boshqarib boradi
Coca-Cola O‘zbekiston kubogi.