Кириш Регистрация
26/09 16:00 Тамбов 0-2 Спартак
26/09 16:00 Энергетик-БГУ 1-1 Ислочь
26/09 16:00 Алавес 0-0 Хетафе
26/09 16:30 Брайтон 2-3 Ман. Юнайтед
26/09 18:00 Навбаҳор 0-0 Насаф T
26/09 18:00 АГМК 2-1 Қизилқум
26/09 18:00 Городея 1-1 Славия
26/09 18:00 Торино 2-4 Аталанта
26/09 18:30 Зенит 6-0 Уфа
26/09 18:40 Ал-Аҳли (СА) 1-1 Шабаб ал-Аҳли
26/09 19:00 Кристал Пэлас 1-2 Эвертон
26/09 19:00 Валенсия 1-1 Уэска
26/09 20:00 Торпедо-БелАЗ 0-1 Неман
26/09 21:00 Сампдория 2-3 Беневенто
26/09 21:00 Кальяри 0-2 Лацио
26/09 21:30 Вест Бромвич 3-3 Челси
26/09 21:30 Эльче 0-3 Реал Сосьедад
26/09 22:00 Сочи 1-1 Краснодар
26/09 22:00 БАТЭ 2-4 Динамо-Брест
26/09 22:45 Пахтакор 2-1 Истиқлол T
26/09 23:45 Интер 4-3 Фиорентина
26/09 23:59 Бетис 2-3 Реал Мадрид
27/09 00:00 Бёрнли 0-1 Саутгемптон
27/09 15:00 Осасуна 1-3 Леванте
27/09 15:30 Специя 1-4 Сассуоло
27/09 16:00 Қўқон-1912 2-1 Бунёдкор
27/09 16:00 Шеффилд Юнайтед 0-1 Лидс
27/09 16:00 Арсенал Тула 2-3 Ростов
27/09 17:00 Машъал 0-1 Сурхон
27/09 17:00 Белшина - Шахтёр-Солигорск
27/09 17:00 Эйбар 1-2 Атлетик Бильбао
27/09 18:00 Тоттенҳэм 1-1 Ньюкасл
27/09 18:00 Верона 1-0 Удинезе
27/09 18:30 Ахмат 2-0 Урал
27/09 18:40 Персеполис 1-0 Ас-Садд
27/09 19:00 Динамо Минск 1-0 Витебск
27/09 19:00 Атлетико 6-1 Гранада
27/09 20:30 Манчестер Сити 1-1 Лестер
27/09 21:00 ЦСКА 0-0 Локомотив
27/09 21:00 Ротор 0-0 Рубин
27/09 21:00 Рух 1-0 Слуцк
27/09 21:00 Наполи 1-0 Женоа
27/09 21:00 Кротоне 0-0 Милан
27/09 21:30 Вальядолид - Сельта
27/09 21:30 Кадис - Севилья
27/09 22:45 Ан-Наср (СА) - Ат-Таъвун
27/09 23:00 Вест Хэм - Вулверҳэмптон
27/09 23:45 Рома - Ювентус
27/09 23:59 Барселона - Вильярреал
28/09 18:00 Минск - Смолевичи
28/09 21:00 Химки - Динамо Москва
28/09 21:45 Фулҳэм - Астон Вилла
28/09 23:45 Болонья - Парма
29/09 00:00 Ливерпуль - Арсенал

Нанкин-2013. Шахзод Худойберганов – Ўзбекистон байроқдори

Баҳо:
+ | -

Жорий йилнинг 16 – 24 август кунлари Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўсмирлар ўртасида ўтказиладиган II Осиё ўйинларида оғир атлетика бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси аъзоси Шахзод Худойберганов очилиш тантаналарида Давлатимиз байроғини стадион узра олиб ўтади.

Қитъа миқёсида ўтказиладиган мазкур спорт байрамида жами 64 нафар спортчимиз, спортнинг 10 тури бўйича бўлиб ўтадиган мусобақаларда Ватанимиз шарафини ҳимоя қиладилар.

Спорт делегациялари истиқомат қиладиган шаҳарчада Ўзбекистон байроғини кўтарилишига бағишланган тадбир 15 – август куни маҳаллий вақт билан соат 10:30 да (Тошкент вақти билан соат 07:30да) бошланади.

Ўзбекистон делегациясининг биринчи қисми (дзюдо, теннис, баскетбол, оғир атлетика, стол тенниси бўйича терма жамоа аъзолари) 12 – август куни Тошкент вақти билан соат 21:35да Хитой давлатига жўнаб кетади. Делегациямизнинг қолган аъзолари (сузиш, ўқ отиш, енгил атлетика, қиличбозлик, таэквондо WTF бўйича терма жамоа аъзолари) эса 16 август куни Нанкин шаҳрига йўл оладилар.

Биринчи бўлиб мусобақаларга 17 – август куни теннис, баскетбол, дзюдо, стол тенниси ва оғир атлетикачиларимиз киришадилар. Шу куни дзюдо бўйича икки вазн тоифасида, оғир атлетика бўйича эса уч вазн тоифасида медаллар ўйналади.

Маълумот учун: 2009 йили Сингапурда бўлиб ўтган ўсмирлар ўртасидаги биринчи Осиё ўйинларида 31 нафар ўсмирларимиз спортнинг 7 турида ғолиблик учун кураш олиб боришган ва улардан уч нафари, булар – Юлдуз Қўчқорова (сузиш, 100 м. чалқанча усулда), Руслан Қурбонов (енгил атлетика, уч хатлаб сакраш) ва Светлана Прошкина (енгил атлетика, баландликка сакраш) бронза медалига сазовор бўлишган.

Манба: www.olympic.uz
Киритилди: 18:52, 07.08.2013.
Ўқилди: 3634 марта.
Фикрлар: 1 та.

ЭНГ КЎП ЎҚИЛГАН ЯНГИЛИКЛАР

Асосий сахифа
© STADION.UZ
Гувоҳнома №0917. Берилган санаси: 02.12.2013. Муассис: «OSIYO KABEL» МЧЖ. Бош муҳаррир: Бўронов Олимхўжа Азимхўжа ўғли. Таҳририят манзили: 100057, Тошкент шаҳри, Уста Ширин 125. E-mail: admin@stadion.uz
Барча ҳуқуқлар ҳимояланган. Сайт материалларидан тўлиқ ёки қисман фойдаланилганда веб-сайт манзили кўрсатилиши шарт.
Блогдаги материаллар учун блог эгаси, хабарлар остидаги фикрлар учун фойдаланувчининг ўзи жавобгар.