Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказилаётган ПараОсиё ўйинларида делегациямиз хазинаси яна биттадан олтин ва кумуш медалга бойиди.
Бугун Швейцариянинг Базель шаҳрида теннис бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган “Swiss Indoors Basel” халқаро турнирининг асосий тўр баҳсларига старт берилади.
Инчеон шаҳри (Ж.Корея)да давом этаётган ПараОсиё ўйинларида делегациямиз ҳазинаси медаллар билан бойишда давом этмоқда.
Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида бошланган ПараОсиё ўйинларида мамлакатимиз спортчилари дастлабки кунги баҳсларда жами 5 та медалга (4 та олтин, 1 та бронза) сазовор бўлдилар.
Пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт саройида дзюдо кураши бўйича Гран-При туркумига кирувчи халқаро турнирда яна икки нафар ҳамюртимиз совриндорлар сафидан ўрин эгаллашди.
Аввал хабар берганимиздек, жорий йилнинг 18-24 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида жисмоний имконияти чекланган спортчилар ўртасида ПараОсиё ўйинлари ўтказилади.
Дзюдо кураши бўйича ўтказилаётган Гран-При туркумига кирувчи халқаро турнирда бугун эркаклар ўртасида 60 ҳамда 66 кг. вазн тоифаларида, хотин-қизлар ўртасида эса 48, 52 ва 57 кг. вазнда ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди.
Хитойда бўлиб ўтаётган гимнастика бўйича жаҳон чемпионатида олтин медални қўлга киритган украиналик спортчини тақдирлаш маросимида Украина ўрнига Ўзбекистон мадҳияси янграгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.