Жорий йилнинг 6-16 март кунлари АҚШнинг Индиан-Уэллс шаҳрида теннис бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган “BNP Paribas Open” халқаро турнирининг асосий тўр баҳслари ўтказилади.
Хоккей бўйича Россия терма жамоаси бош мураббийи Зэнатулла Белялиддинов ўз вазифасидан озод қилнади. Бу ҳақда мамлакат хоккей федерацияси президенти Владислав Третяк хабар қилди.
Музда нафис учиш бўйиач Дмитрий Соловьев билан жуфтликда Сочи-2014 Олимпиадасида олтин медални қўлга киритган Екатерина Боброва ўзига давлатдан совға сифатида берилган Mercedes-Benz машинасини сотишга ва ундан тушган пулни хайрияга сарфлашга қарор қилди. Бу ҳақда Sports.ru хабар бермоқда.
Дубайдаги мусобақада ғолибликни қўлга киритган теннисчи Роджер Федерернинг теннис кортларида ишлаб топган пуллари 80 миллион доллардар ошди.
"Майами Хит" ҳужумчиси Леброн Жеймс шахсий ва жамоавий рекордни янгилади. "Шарлотт Бобкэтс"га қарши ўйинда Леброн 61 очко жамғаришга муваффақ бўлди.
Германиялик бобслейчи Мануэль Мачата бир йилга дисквалификация қилинди. Бу ҳақда SPOX хабар бермоқда.
Ўзбекистон спортининг кўзгуси ҳисобланган Олимпия шон-шуҳрати музейида халқаро майдонларда Ватанимиз шарафини муносиб ҳимоя қилиб, юксак натижаларни қўлга киритаётган мардонавор спортчиларимизни тақдирлаш маросимларини ўтказиш яхши анъанага айланган.
Халқаро теннис федерацияси (ITF) томонидан Қозоғистонда ўтказилган хотин-қизлар турнирида ҳамюртимиз Альбина Хабибулина ва қирғизистонлик Ксения Палкина жуфтлиги бош совринни қўлга киритди.
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли ракетка устаси Фаррух Дўстов Франциянинг Шербур шаҳрида ўтказилган «Челленжер» туркумига кирувчи «Cherbourg Challenger-2014″ яккалик мусобақалари натижаларига кўра АТР рейтингида 31 поғона юқорилаб, 175-ўринни эгаллади.
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли ракетка устаси Фаррух Дўстов Франциянинг Шербур шаҳрида ўтказилаётган «Челленжер» туркумига кирувчи «Cherbourg Challenger-2014″ яккалик мусобақалари финалига чиқа олмаса-да, муҳим рейтинг очколарини қўлга киритди.
"Ювентус" бош мураббийи Антонио Конте кеча "Милан"га қарши ўйиндаги ғалабадан сўнг (2:0) журналистларга интервью берди.
Баҳрайн Гран-приси ташкилотчилари трассанинг биринчи бурилишини «Формула-1» бўйича етти карра жаҳон чемпиони Михаэль Шумахер шарафига номлашларини маълум қилишди. Бу ҳақда F1News хабар бермоқда.